Sociální pracovnice Jana Kubátová a Jaroslav Teiber, klient JURTY, během nakládání... Foto: ČEZ, Ota Schnepp

Děčín – Své šatníky, botníky ale i kuchyňské linky či „obývákové skleníky“ provětrali v minulých dnech zaměstnanci Skupiny ČEZ napříč celou republikou. V děčínském sídle ČEZ Distribuce proběhla jejich charitativní sbírka s názvem Průvan v šatníku ve čtvrtek 26. dubna, přičemž se podařilo shromáždit 328 kg šatstva, obuvi, módních doplňků a také potřeby pro domácnost.

S kladným ohlasem se totiž mezi energetiky setkala i výzva, že mimo výše uvedené je možné přinést i „věci“ do kuchyně, jako například porcelán, sklo, nádobí a podobně. Patnáct různě velkých naplněných krabic a jedna velká taška plná zánovních hrnců tak jistě pomůže těm, kteří ve startovacích bytech nemají věcí nazbyt. Stejně jako loňského září, najde vše své nové uplatnění u obecně prospěšné společnosti JURTA se sídlem v Nebočadech.

Myslím, že je správné, pomáhat druhým. A že doma provětrám jen šatník a někomu tím ještě udělám radost, je ten nejlehčí způsob pomoci, jaký znám. Ráda jsem pomohla dobré věci a také jsem ráda, že poměrně zánovní věci, které již já osobně nevyužiji, budou ještě k užitku někomu jinému. Ať jim slouží co nejdéle,“ uvedla s úsměvem například Anna Příkopová z technického konzultačního místa ČEZ Distribuce v Děčíně. Obdobně hovořili všichni, co něco donesli.

Plně nezisková, nestátní a necírkevní obecně prospěšná organizace JURTA je zaměřená na poskytování moderních sociálních služeb, přičemž kromě sociálních pracovníků dále sdružuje řemeslníky obnovujících původní rozlehlou farmu v Nebočadech u Děčína a projektový tým, který veškeré aktivity zastřešuje. Lidem žijícím v ústavní či rodinné péči v Ústeckém kraji poskytuje podporu při hledání zaměstnání a přechodu do samostatného bydlení. Zároveň je i partnerem velkým ústavům v procesu jejich transformace. Rovněž je zaměřená na veřejně prospěšnou činnost.


PSALI JSME TAKÉ: Energetici o velikonoční pondělní noci nasvítili modře Elektrárnu Tušimice a děčínské sídlo ČEZ Distribuce
Severní Čechy – Skupina ČEZ se opět připojila k celorepublikové kampani „Česko svítí modře“, jejímž cílem je více porozumět světu lidí s autismem, se opět připojila i skupina ČEZ.  V noci z 2. na 3. dubna tak napříč celou republikou ozářila sedm vybraných objektů modrou barvou, která symbolizuje mezilidskou komunikaci.

Klienti, kteří do JURTY přicházejí, aby se naučili bydlet samostatně v takzvaných startovacích bytech, mají na rozdíl od ostatních jen základní věci a tudíž své šatníky a botníky většinou prázdné. „Co se nebude hodit jim, pak najde uplatnění v rámci našich akcí, případně tím pro změnu my pomůžeme dalším organizacím či ústavům zaměřeným rovněž na poskytování sociálních služeb. Všem zaměstnancům Skupiny ČEZ, kteří nám nyní opět pomohli, tudíž moc děkujeme. Zvláště nás nyní potěšilo, že na naše klienty pamatovali i potřebami pro domácnost,“ kvitovala Zuzana Thürlová, vedoucí sociálních služeb JURTA, o. p. s.

Ota Schnepp,
mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy,
(red.)

Komentáře