Dubský klub Leonidas dovezl titul Evropského šampiona K1. Autor: Leonidas gym Muay Thai Teplice

Praha/Dubí – Evropský pohár K1 pořádaný WAKO a ČSFU se koncem září uskutečnil v pražské Sparta aréně, kde se utkalo více jak 200 kick boxerů.

Náš klub Leonidas Gym Muay Thai Teplice vyslal do boje tři děti. Naši bojovníci jsou sice zvykli na Thajský box, ale i tak šli vyzkoušet K1, což je styl kick boxu. Od thajského boxu se liší tím, že je povolena pouze část technik. Na turnaji se také lišil způsob bodování, jednání rozhodčích a pravidla boje. Prvním bojovníkem byl David Štajnc (15 let). Tomu bohužel padl asi nejtěžší los, jaký vůbec mohl, a nedostal se tím pádem ani do osmifinále.

Zde nám nesedlo ani to, že jsme měli úplně první zápas a netušili jsme, jak vše bude probíhat. Dokonce i já jako trenér jsem chyboval s taktikou na soupeře, ale z těchto chyb jsme se poučili do dalších zápasů.

Dalším bojovníkem za náš klub byl Tomáš Barták, který ve svých 13 letech dovezl z Evropského šampionátu bronzovou medaili. Vrcholem naší výpravy byl pak finálový zápas našeho svěřence Branislava Tomáše (14 let) proti skoro 16 letému slovenskému kick boxerovi, kterého náš Braník doslova ukopal tvrdými low kicky (kop na stehno).

Novým Evropským šampionem se tak stal Branislav Tomáš. Všem třem chlapcům děkuji za dobrou reprezentaci klubu a firmě Grafstudio za trička na tento turnaj.

PSALI JSME: Bojovníci z dubského Leonidas gym pořádají nábor nováčků

Zdroj: Ladislav Horejš/trenér
a Redakce „ZE“

Komentáře