Předseda ruské vlády Dmitrij Medveděv. Foto: © Sputnik / Alexander Astafyev

Rusko / Česko / Praha – Prezident Miloš Zeman zaslal dopis s gratulací znovuzvolenému předsedovi ruské vlády Dmitriji Medveděvovi. Vyjádřil vděčnost za vztah k českým dějinám a konstruktivní přístup v ekonomických otázkách. Dopis byl publikován na stránkách Hradu.

Prezident Zeman vyjádřil přesvědčení, že znovuzvolení Dmitrije Medveděva do funkce předsedy vlády přispěje ke kontinuitě ruské politiky a ke stabilitě Ruska.

Přiznávám, že Vaše setrvání v úřadu mne osobně těší,“ stojí v dopise prezidenta.

Zeman vyjádřil vděčnost za reakci v souvislosti s publikací článku o československých dějinách v době jeho návštěvy Ruské federace.

Ocenil jsem Vaši jasnou reakci na nepřijatelný článek k československým dějinám, který byl při příležitosti mé návštěvy v Rusku publikován, i Váš konstruktivní, pragmatický přístup k ekonomickým záležitostem, které tvoří základ vztahů mezi Českou republikou a Ruskou federací,“ řekl.


ČTĚTE TAKÉ: Lidé se hlásili k příchodu už od března. Jak proběhl Nesmrtelný pluk v Praze
Každý rok roste počet účastníků akce Nesmrtelný pluk v Praze. Tentokrát v úterý po centrálních ulicích českého hlavního města s ruskými vlajkami a portréty prošlo asi 3 tisíce lidí, sdělila redakci jedna z organizátorek akce Natalia Sudlenkovová.

V závěru český prezident vyjádřil naději na pokračující prohlubování partnerství mezi Ruskem a Českem, „které dokazuje, že i mezi velikostně a početně nerovnoměrnými národy může vzniknout pevné přátelské pouto založené na vzájemném respektu, otevřenosti a upřímnosti“.

cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře