Sanitka RZS, ilustrační foto. Autor: archiv redakce udalosti112.cz / J.B.

Frýdecko-Místecko –  Zdravotničtí záchranáři zasahovali u tragické dopravní nehody, ve Frýdlantu nad Ostravicí na Frýdecko-Místecku, kde osobní vozidlo srazilo chodce. Přes veškerou snahu zasahujících záchranářů chodec na místě nehody zemřel. Utrpěl zranění, která byla neslučitelná se životem. O smrtelné nehodě dnes informoval server ZprávyExtra.cz krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

K tragické nehodě došlo v neděli 17. prosince odpoledne na Frýdecko-Místecku. Před sedmnáctou hodinou přijali pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby na lince 155 prvotní informaci o střetu chodce s automobilem ve Frýdlantu nad Ostravicí. Na místo události ihned vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště a lékařský tým rendez-vous z Frýdku-Místku. První záchranáři byli u postiženého do pěti minut od aktivace linky tísňového volání.


ČTĚTE TAKÉ: Státy EU nedělají dost proti sexuálnímu zneužívání dětí


Jednaosmdesátiletý muž nejevil po kolizi s vozidlem žádné známky života – byl v bezvědomí, bezdeší a došlo u něj k selhání srdeční činnosti.

„Týmy záchranářů po svém příjezdu zahájily rozšířenou resuscitací za použití léků a přístrojové techniky. Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vážná poranění hlavy, zranění v oblasti hrudníku,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů a upřesnil, že  veškerá snaha o záchranu pacienta byla marná a zasahující lékař byl nakonec nucen konstatovat smrt.

Okolnosti této tragické dopravní nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb

 

Komentáře