#LZS Ostrava - noční vzlet
Žena se vážně zranila při jízdě na koni - večerní zásah leteckých záchranářů. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Novojičínsko – K závažnému úrazu byli ve čtvrtek 6. září večer voláni záchranáři na Novojičínsku. Poblíž obce Sedlnice spadla třiačtyřicetiletá žena tak nešťastně z koňského sedla, že si způsobila vážná poranění. Do nemocnice ji musel přepravit záchranářský vrtulník.

O události a záchranné akci informoval redakci serveru #ZpravyExtra.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na místo vyjela ihned posádka rychlé zdravotnické pomoci ze Studénky. K nočnímu letu a primárnímu zásahu odstartoval také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Třiačtyřicetiletá žena měla při jízdě v terénu spadnout, a to i se zvířetem. O závažnosti nehody svědčila rovněž skutečnost, že kůň při pádu zahynul.

Pacientka byla v bezvědomí a ohrožení života. Vyšetření zasahujícím lékařem záchranné služby ukázalo poranění hlavy a horní končetiny.

Žena byla zajištěna krčním límcem, uložena do vakuové matrace. Lékař provedl intubaci dýchacích cest a převedl pacientku na přístrojem řízené dýchání,“ doplnil k události mluvčí záchranářů a upřesnil, že po dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče byla žena převzata na palubu vrtulníku a šetrně vzdušnou cestou transportována do ostravské Fakultní nemocnice. Letečtí záchranáři ji předali do péče týmu urgentního příjmu.


ČTĚTE TAKÉ: Na Bruntálsku se zřítil devětadvacetiletý muž z lešení, do nemocnice ho přepravil záchranářský vrtulník
Devětadvacetiletý muž se v úterý 4. září, krátce před 16. hodinou zřítil, při opravách domu z lešení. Utrpěl vážná poranění. Vážně zraněného dělníka musel do nemocnice transportovat vrtulník Letecké záchranky

-jb, (red)

BEZ KOMENTÁŘE