Ambulance, ilustrační foto. Autor: archiv redakce #Udalosti112.cz / J.B.

Hradec Králové – Posádka rychlé zdravotnické pomoci ze stanoviště Hradec Králové – Bláhovka spolu s lékařem v setkávacím systému ve středu 5. září dopoledne vyjížděla k 26leté ženě, která příbuzným oznámila úmysl spáchat sebevraždu. Na poslední chvíli ji život zachránil zasahující záchranář.

O události informoval redakci serveru #zpravyextra.cz, krajský mluvčí královéhradecké záchranky Ivo Novák s tím, že záchranáři spolu s policisty ženu nalezli mimo prostor bytu, jak stála na okenní římse ve čtvrtém patře a v sebevražedném úmyslu se chystala skočit dolů.

Ženino jednání a chování  naznačovalo, že svůj úmysl myslí vážně, záchranáři proto museli ihned jednat. Přestože s nimi zprvu odmítala mluvit, po chvíli se jim podařilo navázat kontakt a pokoušeli se s ní komunikovat a její úmysl jí rozmluvit.

V průběhu hovoru se ale pustila okenního rámu a odhodlala ke kroku do smrtící hloubky. „Jeden ze zasahujících záchranářů ale bleskurychle zareagoval, a padající ženu v poslední chvíli zachytil za ruce. Spolu s kolegou a přítomnými policisty se jim ji potom podařilo dostat ji do bezpečí v mezipatře,“ upřesnil k události Ivo Novák z krajské záchranky.

„Bez zjevných zranění byla pacientka nakonec transportována do  nemocnice k dalšímu vyšetření. Reakce zasahujících záchranářů tak ženě nepochybně zachránila život,“ doplnil k dramatické události mluvčí záchranářů.

-jb, (red.)

Komentáře