#Horskasluzba.cz
Záchrana ženy zavalené stromem. Aktuální situace v horských oblastech Beskyd. Foto: #horskasluzba.cz

Beskydy – V neděli 13. ledna, krátce před polednem došlo k vážnému úrazu běžkařky, ve středním věku, když na ní na hřebenech Javorníků spadl zlomený strom. U zraněné lyžařky zasahovali jak záchranáři z Horské služby, tak i záchranáři krajské záchranky. Zraněnou ženu do nemocnice přepravila sanitka záchranářů.

Horskou službu o tom informoval dispečink Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Informace o události uvedla aktuálně Horská služba na svých webových stránkách.

„K nehodě jsme ihned vypravili naše záchranáře. Měli jsme informaci, že paní se nedokáže zpod stromu sama vyprostit a je zřejmě vážně zraněna. Na místě jsme ale viděli, že ženu už vyprostili její příbuzní a další kolemjedoucí běžkaři,“ uvedl k zásahu Radim Pavlica, náčelník HS Beskydy s tím, že pomáhajícím patří dík, protože zraněné hrozilo pod stromem rychlé promrznutí.

Záchranáři ženu vyšetřili a přítomný lékař zjistil, že běžkařka utrpěla poranění hrudníku. „Vše jsme konzultovali s krajskou záchrannou službou, a protože vzhledem k počasí nemohl přiletět vrtulník, rozhodli jsme se pro pozemní transport. Paní jsme tedy ošetřili, zafixovali jí do vakuové matrace a šetrně převezli naší terénní technikou k sanitce, která dorazila do nedalekého ski areálu Kohutka,“ popsal záchranu těžce zraněné ženy Radim Pavlica.

Horská služba opět varuje před hřebenovými túrami a výlety do zalesněných horských oblastí!

ČTĚTE TAKÉ

„Stromy jsou obtěžkány mokrým sněhem, a při nárazovém větru se lámou. Hrozí proto stálé nebezpečí úrazu od padajících větví i slabších kmenů. Včera jsme se tak museli doslova prořezávat ke zraněnému skialpinistovi,“ důrazně upozornil běžkaře, skialpinisty i turisty v pohoří náčelník Pavlica a dodal, že v žádném případě by se pak na horské cesty neměl vydávat nikdo osamocený.

sim, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE