Sdílejte
Kotelnu s uskladněným palivem zachvátily plameny Foto: HZS Zlínského kraje

HORNÍ BEČVA / Celkem čtyři jednotky hasičů vyrazily v pátek 25. března v odpoledních hodinách k požáru v obci Horní Bečva na Vsetínsku. Požár tam zachvátil kotelnu dvoupodlažního rodinného domu. Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístojích. Po třech hodinách se jim podařilo požár kotelny zcela zlikvidovat.

„Požár zachvátil materiál, uskladněný v těsné blízkosti kotle na tuhá paliva v kotelně dvoupodlažního rodinného domku. Podle upřesnění velitele zásahu se jednalo o větší množství kůry, používané k topení,“ uvedl mluvčí hasičů Zlínského kraje Pavel Řezníček.

Hasiči okamžitě po příjezdu nasadili několik vodních proudů. Vzhledem k silně zakouřeným prostorám zasahovali v dýchacích přístrojích, jejichž velká spotřeba si vyžádala dovoz dalších tlakových láhví ze stanice Valašské Meziříčí.

„Vysoká vrstva hořícího materiálu znemožňovala účinné hašení přímo v místě, a proto po nuceném odvětrání zakouřených prostor hasiči postupně všechno palivo vynesli na volné prostranství, kde bylo dále dohašeno,“ uvedl Řezníček.

Po třech hodinách hasebních prací byla velitelem oznámena celková likvidace požáru. „Díky rychlému zásahu nedošlo k rozšíření mimo prostory kotelny, celý dům byl však silně zakouřen,“ dodal Řezníček.

K události byl povolán také vyšetřovatel hasičů, který i nadále pracuje na zjištění celkových škod a příčiny vzniku požáru.

Komentáře