Policejní pyrotechnici na místě činu v Napajedlech Foto: Policie ČR

NAPAJEDLA / V úterý 12. ledna v dopoledních hodinách došlo v jednom z bytů v Napajedlech při výkonu exekutorské činnosti ke střelbě, podle policie nikdo nebyl zraněn. Střelce policisté do hodiny zadrželi. Šestačtyřicetiletý zadržený je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, nyní mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

„Informaci o střelbě v jednom z bytů v Napajedlech jsme na lince 158 přijali krátce po deváté hodině dopoledne od exekutorů, kterým se podařilo bez jakýchkoli zranění z bytu šestačtyřicetiletého střelce utéct. Na místo vyjelo několik policejní hlídek z odděleních v rámci kraje, psovod, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, městská policie, pyrotechnici a rovněž byla povolána zásahová jednotka z Brna. Policisté okolí místa činu označili policejní páskou tak, aby byla zajištěna bezpečnost lidí. Na místo se neprodleně dostavil i policejní vyjednavač, který odvedl výbornou práci,“ nastínila policejní zásah policejní mluvčí Lenka Javorková.

Střelec se totiž v bytě uzamkl, vyjednavač se s ním snažil zkontaktovat nejprve přes dveře, ale nakonec se podařilo s mužem navázat kontakt až přes balkon z vedlejšího bytu. Po chvíli vyjednávání střelec začal spolupracovat a vydal zbraň přes balkon vyjednavači a rovněž na jeho pokyn šel ke dveřím a dveře bytu odemkl.

Po hodině od oznámení o střelbě tak policisté muže zadrželi a odvezli do policejní cely.

Na místě pracovali kriminalisté, kteří provedli důkladné ohledání místa činu. „V bytě jsme našli podezřelý předmět, u kterého bylo nutné provést odborné pyrotechnické ohledání. Výsledek pyrotechnického zkoumání byl negativní,“ doplnila Javorková.

V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že muž je držitelem zbrojního průkazu, zda ale střílel z legálně držené pistole, policisté v současné době zjišťují.

Kriminalisté na případu nadále pracují. Zadržený muž je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu s trestní sazbou do pěti let.

Komentáře