K hlášenému požáru skladů v Hovězí na Vsetínsku vyjely odpoledne čtyři jednotky hasičů. Foto: HZS Zlínského kraje

Hovězí – V odpoledních úterních hodinách 12. února došlo k požáru skladů v areálu obchodní firmy v Hovězí na Vsetínsku. Na místo vyjelo několik hasičských jednotek. 

Hasiči průzkumem zjistili, že hoří ve stavebně oddělené části objektu garáží a skladů, která je užívána jako šatna pro řidiče.

O požáru informoval tiskový mluvčí zlínských hasičů Roman Žemlička s tím, že hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Prostory zasažené požárem odvětrali s pomocí přetlakového ventilátoru. S termokamerou překontrolovali teploty stavebních konstrukcí a s pomocí ručního nářadí uvolnili zapříčené dveře.

ČTĚTE TAKÉ

Vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policií České republiky ohledáním místa požáru zjistil, že příčinou požáru je závada na vnitřní elektroinstalaci,“ upřesnil mluvčí hasičů.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena v předběžné výši 30 000 korun. Včasným ohlášením a rychlým zásahem byly uchráněny hodnoty na majetku v předběžné výši 30 000 korun,“ doplnil k události mluvčí hasičů.

jb, (-red.)

Komentáře