Hasiči, ilustrační snímek. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Nový Hrozenkov – Informaci o požáru pekárny v Novém Hrozenkově přijali krajští hasiči v pátek 20. dubna, ve 22:02 hodin. Operační důstojník vyhlásil požární poplach, jak profesionálním, tak i dobrovolným jednotkám hasičů, které se postupně sjely na místo události.

O požáru dnes informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje s tím, že průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár střechy rodinného domu, který sousedí s budovou pekárny. Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili dvěma vysokotlakými proudy vody. Následně rozebírali střešní konstrukci a hledali skrytá ohniska hoření.

Na místě zůstali na dohlídku dobrovolní hasiči z Nového Hrozenkova.


ČTĚTE TAKÉ: Požár zničil hospodářskou budovu ve Střelné, škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun
Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a jednotkám dobrovolných hasičů z Horní Lidče, Střelné a Francovy Lhoty, které zasahovaly u požáru hospodářského stavené ve Střelné. 

Šetřením bylo zjištěno, že na střeše byly před vznikem požáru tři osoby, které kouřily. Jedna z osob odhodila nedopalek cigarety do plastového koše s papíry. Vlivem teploty nedopalku došlo k zapálení papíru a následně k požáru střechy,“ doplnil Žemlička.

Výše škody, je určena v předběžné výši 30 000 korun.

-sim, (red.)

Komentáře