Hasiči evakuovali budovu v centru Zlína, pyrotechnik zajišťoval batoh na lavičce. Foto: Policie ČR

Zlín – Policejní hlídky, profesionální hasiči museli zasahovat v pondělí 18. února odpoledne na zlínské ulici Vavrečkova, která se nachází v bývalém areálu Svitu, kde pravděpodobně vyšinutý muž vyhrožoval výbuchem nástražného výbušného systému.  Hasiči museli evakuovat 50 lidi. Na místo byl přivolán policejní pyrotechnik se speciální technikou.

O události dne informovala krajská mluvčí zlínských hasičů Lucie Javoříková s tím, že po příjezdu hasičů na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že zde muž vyhrožoval výbuchem nástražného výbušného systému. Hasiči na pokyn velitele zásahu evakuovali budovu č. 14, nacházející se v těsné blízkosti batohu, ve kterém se měl výbušný systém nacházet.

Hasiči z objektu evakuovali celkem 50 osob. Taktéž okolí této budovy bylo pro veřejnost uzavřeno!

Na místo byl povolán pyrotechnik z Olomouce. „Ten následně zjistil, že se uvnitř batohu, ležícího na lavičce, nenachází žádný předmět, hrozící výbuchem. Což následně potvrdilo i prohledání batohu,“ upřesnila tisková mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ

Celé akci velel policejní důstojník, který toto opatření ukončil o půl čtvrté odpoledne, a uzavřená část areálu Svitu byla opět pro veřejnost přístupná,“ doplnila k dnešní události mluvčí hasičů.

-jb, (-red.)

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE