Pes uvíznul v kanalizační rouře na hranicích se Slovenskou republikou. Foto: HZS Zlínského kraje

Zlínsko – Od 18:56 hodin 21. dubna hasiči vyprošťovali psa, který vlezl do kanalizační roury u bývalé celnice Červený kameň v Nedašově Lhotě na Zlínsku. Jednalo se o technicky velmi náročný zásah.

O události dnes informoval Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje s tím, že profesionální hasiči z Valašských Klobouk a dobrovolní hasiči z Nedašovy Lhoty průzkumem zjistili, že asi dvouletý pes je uvězněn ne v kanálu, jak bylo ohlášeno, ale v kanalizační plastové rouře průměru asi 40 centimetrů, a nemůže ven. Pes byl ale asi 50 metrů na území Slovenské republiky. Událost tak byla nahlášena i na operační středisko hasičů v Trenčíně.

Průměr kanalizační roury neumožňoval hasičům vlézt do kanálu. Hasiči se tak snažili zabránit dalšímu postupu psa do útrob kanalizace. To se jim podařilo pomocí natlakované požární hadice typu D. Nastala tak druhá fáze, a to jak donutit mladého psa, aby zařadil zpátečku a zase z roury vylezl.

To se nakonec podařilo manipulací s natlakovanou požární hadicí C, která má větší průměr. Hasičům se tak podařilo psa doslova vystrkat. Po opuštění kanalizace pes provinile utekl. Svědomí mu ale nedalo a nakonec se vrátil poděkovat svým zachráncům,“ doplnil Žemlička.


ČTĚTE TAKÉ: V okolí Rýmařova havarovali krátce po sobě dva motocyklisté
Jen přibližně půl hodina a čtyři kilometry od sebe dělily dvě vážné nehody motocyklistů. Obě se v sobotu 21. dubna odpoledne odehrály na Bruntálsku, a to na silnicích v obcích Janovice a Ondřejov, poblíž města Rýmařova. U havárií souběžně zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému. Spolu s nimi pomáhaly pacientům také dva vrtulníky letecké záchranky – z Ostravy a Olomouce.

Hasičům se ale podařilo z roury vyprostit ještě jednoho tvora. Kunu. Ta už bohužel nejevila známky života.

sim, (red.)

Komentáře