Laptop, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay / CC0 Creative Commons

Praha / ČR – Pozoruji, že Parlamentní listy (PL) se stávají servilním serverem! To člověk pak může raději číst oficiální média, protože u nich alespoň předpokládá, že lžou, a má jasno. Mají přece vytýčenou a jednotnou linii: urážet a pomlouvat prezidenta, zamlčovat podstatu věci, prosazovat vyvěšování tibetských vlajek…

Dne 10. 3. jsem hledal na Parlamentních listech objektivní informace k zhodnocení včerejší situace na Slovensku a utrpěl jsem šok: PL kopírují tendenční média! K pokusu o Majdan vydaly jediný článek, a to úplně identický s těmi, které jednotně chrlila oficiální média na Slovensku.

Jak je to možné? Přece včera šlo o mimořádnou záležitost! Byla k tomu předem připravena jak sakrální oběť, tak vyvolány emoce mezi studenty a církevní představitelé – biskup Forgáč, Zvolenský, Lach… – tomu všemu udělili své „požehnání“.

Print screen webové stránky Parlamentní Listy. Zdroj: čtenář webu.

Média rozbouřila emoce a usilovala o spuštění Majdanu. Rektoři univerzit dali studentům mimořádné volno a doporučili tzv. národní angažovanost. Ve 40 městech proběhly manifestace, dokonce i v dalších 20 městech v zahraničí… Cílem byl převrat, který se nepodařil. Sorosovy neziskovky hrály roli tzv. hlasu lidu a řevem vzbuzovaly mimo řádně velkou nenávist vůči premiérovi, aby dosáhly jeho sesazení. A Parlamentní listy o tomto všem mlčí. Neukázaly na podstatu problému. Komu začaly sloužit? Článek, který uveřejnily 9. 3. o Slovensku, je corpus delicti, že už nejsou alternativním médiem, ale servilním serverem!

Vladimír Novák, bývalý čtenář PL *

Názor autora se nemusí schodovat s názorem redakce.

Pozn. red.: Shora uvedený text je zveřejněn, v plném znění, bez redakčních úprav.

(red.)

BEZ KOMENTÁŘE