ilustrační foto: pražská tramvaj FOTO: Wikimedia commons / Hardstyller

PRAHA / Včerejšího dne krátce po osmé hodině večer vyjížděli policisté k případu fyzického napadení řidiče tramvaje číslo 5.  K incidentu došlo v Praze 10 v ulici U Vozovny, kterému předcházela slovní rozepře mezi řidičem tramvaje a skupinou tří podnapilých cestujících.

Ti chtěli z tramvaje vystoupit ve chvíli, kdy řidič opustil kabinu, aby mohl přehodit výhybku. V ten okamžik však tramvaj nestála v zastávce a vystupování cestujících není dovoleno, na což je řidič upozornil. V tu chvíli k němu jeden z trojice agresorů přistoupil a udeřil ho pěstí do obličeje, čímž mu způsobil zlomeninu nosu.  Policisté pohotovostní motorizované jednotky, kteří byli na místě incidentu první, začali po pachatelích napadení pátrat a dopadli je na nedaleké ubytovně. Ještě před tím však poskytli zraněnému muži první pomoc a zavolali záchrannou službu. Informoval dnes ZprávyExtra mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Dva muži (18 a 40) a jedna žena (19) skončili na policejní služebně pro podezření z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví, za což v případě odsouzení hrozí až tři léta odnětí svobody. Provedená dechová zkouška byla u obou mužů pozitivní v hodnotě téměř dvou promile alkoholu v dechu.

K místu události byla přivolána posádka Zdravotnické záchranné služby, která zraněnému řidiči tramvaje poskytla před nemocniční ošetření a následně jej odvezla k dalšímu vyšetření do jedné z Pražských nemocnic. Dle zjištění naší redakce zranění, která řidič tramvaje utrpěl si naštěstí nevyžádala nutnost hospitalizace.

Autor: ZprávyExtra.cz
Ilustrační foto: Wikimedia Commons / Hardstyller

 

Komentáře