ilustrační foto: služební vozidlo Policie ČR FOTO: Policie ČR

TEPLICE / Severočeští policisté díky intenzivnímu vyšetřování objasnili případ, který ukazuje na necitelnost a totální bezohlednost některých lidí, kteří se neštítí kořistit na neštěstí druhých. Dva muži a dvě ženy ve věku od 23 do 38 let si v červenci vyhlédli za oběť zjevně mentálně zaostalého mladého muže, kterého se rozhodli okrást o peníze. 

Na teplickém autobusovém nádraží jej oslovili a představili se mu smyšlenými jmény s cílem ztížit jejich případnou pozdější identifikaci. S důvěřivým mladíkem pak navázali hovor, během kterého zjišťovali, jaké má koníčky a záliby. Následně mu namluvili, že mu splní jeho vysněná přání, pokud jim půjčí peníze. Tímto způsobem z něj společně vylákali jeho platební kartu, a zatímco dva s nich mladíka zabavili, zbývající spolupachatelé z jeho účtu vybírali peníze. Kartu mu pak vrátili a řekli, že nic nevybrali a až koupí věci, které má rád, že se mu ozvou.

Po dvou dnech poškozeného telefonicky kontaktovali, dali si s ním v Teplicích schůzku a opět z něj vylákali platební kartu. Pokoušeli se vybrat desetitisícové částky, ale díky dennímu limitu se jim podařilo získat jen několik stokorun. Poškozenému kartu opět vrátili se sdělením, že se jim nepodařilo uskutečnit větší výběr a vylákali ho do obchodu, kde chtěli nakoupit cigarety a zaplatit penězi z jeho účtu. Opět nebyli s ohledem na nastavený limit úspěšní, a tak se s poškozeným sešli i další den, kdy mu přes bankomat z účtu vybrali třináct tisíc.

S takto získanými penězi se ale nespokojili a rozhodli se postiženého muže připravit o další majetek. Vloudili se k němu do bytu, odkud mu odcizili finanční hotovost a videokameru.

Pak ho nechali nějakou dobu na pokoji, ale v září si na mladého muže počkali před jeho domem a opět se k němu vnutili na návštěvu a stejně jako v předešlém případě ho připravili o finanční hotovost. Hned další den mu jedna z žen volala, že chtějí půjčit další peníze. Podezřelí muže odvezli na poštu, kde po něm požadovali, aby vybral několik tisíc, muž ale neznal PIN a tak museli odejít s nepořízenou. Poté ho odvedli do jedné z bank, kde ho navedli, aby vybral z účtu všechny své peníze. Naštěstí měl nastavený limit pro výběry, takže podvodníci si „přišli“ jen na pár tisíc.

Několika výběry z účtu připravila čtveřice podezřelých mentálně zaostalého muže o bezmála třicet tisíc korun, odcizením peněz a kamery z bytu o dalších deset tisíc, neúspěšně se pokusili o výběry za necelých sedmdesát tisíc korun sdělil dnes naší redakci mluvčí Teplické policie Bc. Daniel Vítek.

Všechny čtyři zadržené, kteří již byli v minulosti pravomocně odsouzeni za různé majetkové delikty, jsme obvinili z přečinů krádeže, podvodu a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Dva obvinění jsou stíháni na svobodě, nejstarší žena a muž jsou stále v režimu zadržení, jelikož policisté podali podnět k jejich vzetí do vazby. V případě odsouzení hrozí čtveřici obviněných až tříletý trest odnětí svobody doplnil Vítek.

Autor: ZprávyExtra.cz
Ilustrační foto: archiv U112.cz

Komentáře