ilustrační foto: moissanity - diamanty FOTO: Wikimedia Commons

BRNO / Česká Obchodní Inspekce varuje před nákupy přes internet. Ne každý e-shop je poctivý a poskytuje kvalitu. Nákupy přes internet jsou pohodlné, ušetří spotřebitelům čas a často i peníze, ale nemusí se vždy vyplatit.

O tom se přesvědčili kontrolní pracovníci České obchodní inspekce, když si vyžádali odborné posudky na drahé kameny zakoupené přes internet, které prodejce deklaroval jako „nádherné černé přírodní diamanty“.

Po odborném posouzení kamenů v technické laboratoři Generálního ředitelství cel bylo zřejmé, že informace prodávajícího o kamenech byly klamavé. „Zkoušky potvrdily naše podezření, že se v žádném případě nejedná o diamanty, přestože prodejce pravost kamenů dokládal i certifikátem. Místo nich e-shop rozesílá tzv. moissanity, kameny syntetického původu, které mají pouze zlomek hodnoty skutečných diamantů. Prodejce tudíž čeká správní řízení,“ řekla Tatiana Neuhybelová, ředitelka inspektorátu ČOI se sídlem v Brně.

Vzhledem k tomu, že se podvodný prodejce „nádoby diamantů“ dopustil podvodu se škodou, která se vyšplhala do neuvěřitelných statisícových částek celým případem se začala zabývat také Policie ČR.  Podvodnému prodejci jen ve správním řízení od České Obchodní Inspekce hrozí několika tisícová pokuta. 

Autor: ZprávyExtra.cz
Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Komentáře