BENECKO / Redakce serveru ZprávyExtra.cz obdržela od čtenářky paní Urbanové ve čtvrtek 12. března e-mail, ve kterém se svěřila o děsivé návštěvě restaurace Kozlovna u Staročecha v horském středisku na Benecku. Paní Urbanová navštívila horské středisko o dovolené, odjela z města s rodinkou lyžovat. Dopolední lyžování si rodinka paní Urbanové užila, pak přišlo zděšení během návštěvy restaurace Kozlovna u Staročecha, která se nachází přímo v centru vzdušných lázní na Benecku.

Paní Urbanová si po dopoledním lyžování s rodinkou na zasněžených svazích na Benecku zašla na oběd. Vybrali si restauraci Kozlovna u Staročecha, kde se rodinka dočkala obsluhy až po 15 minutách, restaurace podle paní Urbanové praskala ve švech, bylo plno. „Eliška s Natálkou si šli hrát do zadní části restaurace do dětského koutku, asi za 5 minut mi 10-ti letá dcera Eliška donesla v rukou kočičí extrement, to jsem se zhrozila a zeptala jsem se jí kde to našla, Eliška mi odpověděla, že v dětském koutku, že tam je ještě jedno hovínko,“ vzpomíná na návštěvu restaurace Kozlovna u Staročecha paní Urbanová.

Paní Urbanová ihned o tomto nálezu v dětském koutku informovala obsluhu restaurace, „obsluha se nám omluvila a odvětila, že je to šéfovo kočka,“ řekla Urbanová.

Rodinka paní Urbanové měla po chuti na vysněný oběd po náročném dopoledním lyžování. Oběd, který jim obsluha naservírovala byl údajně vlažný, maso divně zavánělo divným pachem. Rozhodli se tedy zaplatit u baru, blízko u vstupních dveří restaurační kuchyně. „Když obsluha vycházela z kuchyně s několika talíři, měla jsem možnost zahlédnout do kuchyně. Tím pohledem jsem se zděsila podruhé! V kuchyni u velkého kuchyňského robota zřejmě na těsto ležel veký pes, pravděpodobně zlatý retrív a v té chvíli z kuchyně vyšla kočka,“ vzpomíná paní Urbanová.

Paní Urbanová o této skutečnosti informovala 24. února Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, která ihned začala jednat. Na základě podnětu paní Urbanové byl proveden ve dnech 5. až 9.3.2015 státní zdravotní dozor v předmětném zařízení, který byl zaměřen i na skutečnosti, které ve svém podání paní Urbanová uvedla. „Kontrolní zjištění prokázala hrubé porušení předpisů v oblasti ochrany veřejného zdraví. Za zjištěné závady byla provozovateli uložena pokuta. Uvedené provozovně budeme i nadále věnovat pozornost,“ uvádí ve vyjádření ke kontrole v restauraci Kozlovna u Staročecha vedoucí oddělení hygieny výživy KHSLBK Lenka Bakešová.

Redakce serveru ZprávyExtra.cz vyzvala provozovatele restaurace Kozlovna u Staročecha pana Ondřeje Mráze k vyjádření k tomuto zjištění, ale pan Ondřej Mráz nekomunikuje.

Máte i Vy podobné zkušenosti s nějakou restaurací? Pište na náš e-mail info@zpravyextra.cz

Komentáře