TEPLICE – SVĚTEC – VODNÍ NÁDRŽ MÁRINKA / Návštěvníci vodní nádrže Márinka u Světce NA Teplicku se v úterý 29. července dopoledne nemohli koupat na pláži, kterou obsadili policisté a hasiči. Ve vodě byl totiž o víkendu nalezen policistou ve volnu, který si šel zaplavat, vrak potopeného automobilu. S ohledem na místo nálezu bylo nejdříve nutné zajistit potřebnou techniku, proto bylo vyproštění vozidla naplánováno až na úterní den.

Video: Vyprošťování nalezeného vraku vozidla Alfa Romeo

Potápěč Zásahové jednotky KŘP Ústeckého kraje vozidlo, které bylo asi deset metrů od břehu ve čtyřmetrové hloubce, zajistil a následně bylo na laně přitaženo k břehu. Vyzdvižení auta poněkud zkomplikoval fakt, že z vraku začaly unikat provozní kapaliny. Hasiči proto za pomoci norných stěn zabránili šíření olejové skvrny, kterou následně zlikvidovali sorbenty, aby nedošlo k ohrožení vodních rostlin a živočichů.

Přibližně po dvou hodinách se podařilo auto z vody vyzdvihnout, jednalo se o starší model Alfy Romeo červené barvy, která se podle všeho ve vodě nacházela už dost dlouho. Na vozidle byly připevněny registrační značky z automobilu jiného typu, který byl před třemi lety odcizen na Bílinsku. Vrak vozidla jsme zajistili a následně budeme zjišťovat, zda nebylo odcizené a také jeho majitele. Po dvanácté hodině už se mohli návštěvníci Márinky vrátit k rybaření a vodním radovánkám.

Autor: (kt) ZprávyExtra.cz
Foto: Policie ČR

Komentáře