Sdílejte
Vráž_u_Berouna,_dálnice_D5 Foto Wikimedia Commons-Aktron

BEROUNSKO – V pátek 13. února okolo druhé hodiny ranní přijali policisté oznámení o nákladním vozidle tovární značky Mercedes, jehož řidič jede na dálnici D5 ve směru na Prahu, avšak v protisměru na Plzeň.

O události informovala berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková s tím, že na místo okamžitě vyrazilo několik policejních hlídek z dálničního oddělení Rudná, Svojkovice a policisté z obvodních oddělení Beroun, Zdice, Králův Dvůr. Během deseti minut se jim podařilo zastavit provoz a uzavřít dálnici od desátého kilometru až po čtyřiatřicátý kilometr. Díky jejich akceschopnosti nedošlo k ohrožení jiných účastníků silničního provozu.

Řidič nadýchal 2,42 promile !

43letý řidič cizí státní příslušnosti nákladního automobilu byl policisty předepsaným způsobem zastaven na čtyřiatřicátém kilometru dálnice D5 a sveden mimo těleso dálnice na odstavné místo. „U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s pozitivním výsledkem 2,42 promile. Opakované dechové zkoušky ukázaly hodnoty podobné“. Řidič se zároveň dobrovolně podrobil odběru krve, sdělila policejní mluvčí.

V současné době se celým případem zabývají kriminalisté z Územního odboru v Berouně. Muži hrozí obvinění z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a obecné ohrožení za což mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody od tří do osmi let, doplnila Pučelíková.

Podle informací redakce ZprávyExtra.cz navíc opilý řidič nedodržel bezpečnostní dobu odpočinku a provozovateli byla na místě udělena stotisícová kauce.

Autor: Krajská redakce – ZprávyExtra.cz
Foto: archiv Aktron / Wikimedia Commons

Komentáře