Záchranná akce seniora. Autor: HZS Zlínského kraje

Kroměříž – Profesionální hasič 19. září odpoledne, ve svém volnu ohlásil na dispečink záchranné zdravotnické služby, že u plaveckého stadionu na ulici Obvodová v Kroměříži se starší muž propadl do anglického dvorku. Zdravotníci vyrozuměli operačního důstojníka hasičů, který na místo vyslal jednotku z požární stanice Kroměříž.

Hasiči průzkumem zjistili, že pod mužem se propadl kovový polorošt, který zakrýval anglický dvorek, vedoucí kolem obvodové stěny plaveckého bazénu. Muž ležel na zemi v hloubce dva metry.

Hasiči spolu se zdravotníky vlezli po nastavovacím žebříku k zraněnému muži. Ošetřili mu zraněnou nohu a hlavu.

Následně byl zraněný muž uložen do transportních nosítek. Na nosítkách byly provedeny pomocí lana úvazy a muž byl vytažen zpět na povrch.

Zraněný s hasiči a zdravotníky po celou dobu komunikoval. Sdělil jim, že si v dešti zkracoval cestu, protože okolí plaveckého bazénu není oploceno. Když vstoupil na rošt, ten se uvolnil a muž spadl na dno anglického dvorku.

Zraněný může hovořit o štěstí v neštěstí, protože na dně dvorku bylo plno stavební suti, která mu mohla přivodit vážnější zranění.

Hasiči anglický dvorek opět zakryli a poškozený prostor vytyčili páskou.

PSALI JSME: Kamion se střetl v Olomouci s osobním vlakem, na místě několik zraněných

Autor: Roman Žemlička
HZS Zlínského kraje

Komentáře