Účastníci Sanremo Junior CZ/SK. Autor: sanremojunior.cz / official

Praha – Po úspěšném finálovém večeru v pražské Hybernii, které se uskutečnilo za doprovodu ženského symfonického orchestru Bon Art Pops Orchestra, se finalisté soutěže dočkali i svého prvního CD.

Album s názvem Authentic Way bylo pokřtěno v klubu Jazz Dock a celým odpolednem provázel Jan Čenský. „Spolupracuji na různých projektech, nicméně být součástí cesty do pěvecké soutěže Sanremo Junior je opravdu potěšení. Profesionální přístup, zázemí a odborní poradci několik měsíců připravují malé zpěváky, kteří jsou pro mě samotného profíky už teď. Když jsem viděl co všechno jsou schopni vydržet a koncentrovat se, mohu jen tleskat. Je mi nesmírnou ctí, že jsem byl i letos osloven ke spolupráci a těším se na nové talenty. Všem držím pěsti,” komentoval spolupráci se Sanremo Junior CZ Jan Čenský.

Kmotry alba se stali porotci soutěže Leona Machálková a Jaroslav Svěcený, patronky soutěžících Genny Ciatti a Ivanka Korolová, umělecký ředitel Richard Liegert, italský ambasador Eugenio Cuffia, Jan Čenský a první houslistka Eva Brummelová za Bon Art Pops Orchestra.

Fanoušci na albu najdou celkem 15 známých melodií přezpívaných samotnými soutěžícími.

Nechybí ani písnička Frozen v podání vítězky Sanremo Junior CZ Nely Duchačové, která na 8. mezinárodním finále v italském lázeňském městě získala 2. místo. Bonusovými skladbami jsou An Angel v podání slovenské vítězky Sanremo Junior SK 2017 Adriany Habrdové a It’s Oh So Quiet v podání Kristýny Petrákové, finalistky Sanremo Junior CZ 2016.

Za vznikem samotného CD stojí mimo jiné hlasová poradkyně Kühnova dětského sboru Eliška Hrubá Toperczerová, která s dětmi nejen při nahrávání CD, ale i při samotných přípravách na soutěž odvedla velký kus práce.

Jak se Vám s finalisty pracovalo při nahrávání CD a při přípravách na finále?

S dětmi jsem se setkala poprvé při přípravách finálového večera. Bylo až nakažlivé, jak moc chtěly zpívat!!! Každý byl „odjinud“ něco jiného potřeboval, bylo třeba najít ke každému cestu, protože při takovéto práci je třeba obapolná důvěra.

Ale…šlo to až neuvěřitelně rychle!!!

Zamilovala jsem se do nich, do jejich radosti z muziky, strachu před neúspěchem, chuti se předvést a něco nového, snad lepšího, se naučit…. ráda jsem se stala součástí jejich postupu k slavnostnímu finále. A všichni byli skvělí, pro mě vyhrál každý, do jednoho…nejenže zpívali skvěle, ale krásně se k sobě chovali a přáli si navzájem jen to nejlepší. A natáčení, to bylo jen milé setkání a zavzpomínání na to, co jsme se spolu naučili…oni ode mě, já od nich. Měla jsem z nich skvělý pocit.

Co se Vám na Sanremo Junior líbí?

Musím čestně přiznat, že jsem nevěděla, do čeho jdu, ale setkala jsem se s naprostou profesionalitou všech aktérů s jasným cílem, který připouštěl jen…úspěch…hudební, ale i lidský. Nebyl okamžik, kdy by něco nebylo „v pohodě“…každému kolegovi bych to přála zažít!!!!

ČTĚTE TAKÉ: Vychází nový detektivní román Půlnoční vrah spisovatelky Veroniky Černucké

V současné době společnost Moonlight production vyhlašuje konkurzy na další ročník Sanremo Junior CZ jehož národní finále se uskuteční v únoru 2018 divadle Hybernia.

PSALI JSME: Klášterní hudební slavnosti. Příprava letošního ročníku byla téměř smrtící

Zdroj: sanremojunior.cz
Protext, ČTK,
Autor: redakce „ZE“

Sdílejte

BEZ KOMENTÁŘE