Sdílejte
Zpěvačka Lucie Bílá a zpěvák Miro Šmajda Foto: Facebook.com

Předvánoční šílenství vrcholí a mezi známými svátečními hity si své místo hledají i hudební novinky. Asi největším hudebním překvapením letošních Vánoc je čerstvě zveřejněna spolupráce Miro Šmajdy a Lucie Bílé. Na svět se vyklubal Vánoční valčík.

Výsledkem je příjemné spojení hlasově obdařených zpěváků Lucie Bílé a Miro Šmajdy, kteří se v duetu Valčík hrají s jemností a navozují přímo romantickou atmosféru Vánoc. Textově ani hudebně se však nemusí nutně spojovat s Vánocemi, ale spíše se vzájemnou lidskou blízkostí, což bylo podle 27letého Šmajdy počátečním záměrem.

„Nápad na tento song vznikl v mé hlavě velmi spontánně po krátkém večerním přemýšlení nad tím, jak jsou lidé v dnešní rychlé době zbytečně chladní, uzavření, často osamělí a nenaplnění, i když mají kolem sebe nějakých lidí. Nebylo tedy prvotním cílem udělat vysloveně vánoční song, no nějak se to k tomu refrénu hodilo, a tak se to samo přirozeně nasměrovalo k Vánocům,“ vysvětluje Miro Šmajda, který v současnosti působí v Čechách s kapelou Terrapie.

VIDEO: Valčík – Lucie Bílá, Miro Šmajda

Pohodová skladba Valčík, která je celá nazpívaná v českém jazyce, měla svou premiéru 15. prosince v Českém rozhlase (ČRo). Její nahrávání označuje Miro za příjemnou zkušenost. „Lucka je velký profík. Napadlo mi, že by se můj hlas s tím jejím mohl v rámci duetu fajn doplňovat, tak jsem inicioval spolupráci. Poslal jsem jí demonahrávku a po kladné reakci bylo dohodnuto, že to nahrajeme,“ přiblížil Miro Šmajda vznik skladby s Lucií Bílou.

Komentáře