Lucio Righetto, dílna ve Stra, Luciův bratr a Rock Spring práce na kolekci jaro/léto 2018. Autor: Lucio Righetto, official

ČR – Česká tvořivost se spojuje s italským mistrem luxusních technik navrhování a šití bot. České boty Rock Spring se proslavily postupně z Čech až do 25 zemí po celém světě nekonvenčními modely bot z proplétaných gumiček.

Od roku 2005 do dnešního dne bylo tvoření bot jen v rukou firmy z Prahy 7. Od června 2017 se značka posune o další stupeň nahoru, začíná totiž spolupracovat s italským designérem Lucio Righettem ze známé obuvnické líhně u Benátek. Righetto, zakladatel společnosti Wave Design Group a T.N.& Co., je známý spojováním nových trendů s klasickými postupy a používá nejnovější materiály a vzory.

Lucio Righetto pochází ze Stra, městečka propojeného kanály s Benátkami, kde odjakživa sídlili návrháři na boty.

Několik modelů ze společné práce bude už letos k vidění na světovém obuvnickém veletrhu Expo Riva Shuh.

„Lucio je můj dlouholetý kamarád. Známe se už deset let. Spoluprací s ním si udržíme svobodu tvoření bot od A do Z a otevřeme novou éru, která nám umožní technickými vychytávkami a návrhářskými zkušenostmi ztvárnit naše nekonvenční nápady,“ dodává Pavel Podzemský.

O distribuci Rock Spring bot v Itálii se stará Italská společnost z Milána, Blackboard. Blackboard zastupuje i další značky jako ručně šité španělské espadrilky Kanna, futuristické Asi, nekonvenční a umělecké Sixty Seven nebo řadu bot Karla Lagerfelda. Společnost dodává do butiků v Miláně, kam chodí nakupovat i fotbalisté z AC Milan.

Značka Rock Spring

Extra pohodlné boty z ručně proplétaných gumiček jsou světovým originálem. Hodí se na výlet, na pláž, na pohodu… na cestu kamkoli. S prvním prototypem tohoto modelu bot přišel Pavel Podzemský v roce 2005. Od té doby jsou středobodem kolekce. Značka se v plném proudu rozjela v roce 2009, když se ukázalo, že se botám po úspěchu v Evropě daří výborně i na světovém trhu. Dnes Rock Spring boty nosí lidé v 25 zemích na 4 kontinentech.

HOSPODAŘENÍ: PORR vykazuje v I. čtvrtletí 2017 nárůst objemu výroby

Autor: Rock Spring CZ
Protext
www.rockspring.eu

Komentáře