Raději na podobné odkazy neklikejte!

Česká republika – Majitelé mobilních chytrých telefonů by se měli mít na pozoru! V aplikaci WatsApp se množí případy, kdy se nyní šíří spam, odkazující na nákupní řetězec Tesco, který údajně nabízí zdarma kupóny. Není to pravda!

„Vážení zákazníci a fanoušci našeho profilu. Přes aplikaci WatsApp se šíří spam, který nemá s naší společností nic společného. Nevěnujte takovýmto zprávám pozornost, neklikejte na odkaz a uživatele zablokujte. Děkujeme a přejeme pěkný víkend. PS: Sdílení povoleno,“ uvádí se na oficiálním facebookovém profilu Tesco CZ.

Falešná nabídka kuponů se ale nyní objevuje už i u dalších známých obchodních řetězců a lavinovitě se tak šíří mezi českými uživateli.

„Důrazně varujeme uživatele před klikáním na obsažený odkaz. Tato nabídka nepochází od uvedeného obchodního řetězce a jedná se o podvodnou aktivitu. Po otevření odkazu budete přesměrováni na útočníkovu URL hxxps://myprize.club/czhv, jejíž obsah právě analyzujeme,“ uvádí řetězec Albert a radí, aby lpříjemci na odkaz NEKLIKALI!

PSALI JSME TAKÉ: LUXUSNÍ DOMÁCÍ PÉČE: Pečovatelka z Krupky si půl roku nechávala peníze od důchodců určené na stravu

Autor: Honza Vraný

Komentáře