Jedno pivo podpoří libido Zdroj: FOTER

Pivo bylo doposud vnímáno jako zabiják mužského libida a erekce. Ano, ve vetším množství skutečně zhoršuje mužskou chuť na milování. Je totiž plné látek nazvaných fytoestrogen, tato látka způsobuje růst tukové tkáně a prsů! Nadměrné požívání alkoholu zase poškozuje erekci. Ale! V menším množství je pivo zázračný lék. A může chutě u mužů zlepšovat. Zprávy o tom přinesla v Medical Daily sexuoložka doktorka Kat Van Kirková.

Pivo obsahuje fytoestrogeny, tedy rostlinné varianty lidských estrogenů, což jsou ženské pohlavní hormony. Jejich nadbytek může mužům velice uškodit, neboť působí proti testosteronu.

Nicméně nadměrná konzumace piva „feminizuje“ mužské tělo, oslabuje libido i samotnou erekci a vyvolává nárůst prsů.

Ale trocha piva může pomoci těm mužům, kteří trpí předčasnou ejakulací. Právě díky fytoestrogenům vydrží při souloži déle.

Tmavá piva můžou být zase afrodiziakem, mohou podporovat libido a zlepšovat erekci. Zase ale platí, že jich muž smí vypít jen trochu, jedno až dvě denně. Alkohol v pivu obsažený totiž působí ve větším množství zhoubně na erekci. Ale tmavé pivo je také velmi bohaté na železo, které je nezbytnou součástí krevního barviva a zlepšuje tedy funkce oběhové soustavy – a tím i erekci.

Střídmá konzumace piva také napomáhá zvýšit výkonost v těle muže. Podle European Journal of Epidemiology snižuje střídmá konzumace riziko kardiovaskulárních onemocnění. Pokud navíc dotyčný muž aktivně cvičí, jeho srdce je silnější a zlepší se také erekce.

Pivo je vedle toho bohatým zdrojem vitaminů B díky kvasinkám. A ty přispívají k dobrému trávení i celkovému zdraví, takže zvyšují hladinu energie v těle, která je pro aktivní milenecký akt důležitá. Jedno vychlazené pivo tedy muže nakopne.

Ale pozor. Po druhém se dostaví sedativní účinek alkoholu a chmelu, muž je poté naopak znecitlivělejší, apatický a ospalejší.

Komentáře