Marihuana (Ilustrační snímek) Zdroj: Wikipedia

USA / Marihuana podle odborníků pomáhá lidem psychicky se uvolnit, především u žen zvyšuje libido a mnohé drogu kvůli tomu užívají na předpis. Marihuana také pomáhá zvyšovat potěšení z milování a orgasmus je po něm intenzivnější. U mužů s psychologickými poruchami erekce může marihuana pomáhat dosáhnout tvrdšího ztopoření.

„Čtrnáct procent pacientů užívajících marihuanu na předpis ji užívá kvůli zvýšení libida,“ tvrdí odborníci z kalifornské společnosti HelloMD zabývající se výrobou přípravků z konopí.

Většina pacientů užívající marihuanu jako lék ji používá k léčbě chronické bolesti, úzkosti, stresu a nespavosti. Vedlejšími účinky jsou uvolnění psychiky, zlepšení nálady a lepší spánek. A také vyšší libido.

„U mužů, s nimiž pracuji, kteří trpí poruchou erekce, kouření marihuany před sexuálním potěšením skutečně pomáhá uvolnit se a udržet erekci,“ tvrdí sexuolog doktor Ian Kerner z New Yorku. Jenže nelze podle něj tvrdit, že by byla marihuana obecně lék na sexuální potíže.

Každý člověk na marihuanu reaguje odlišně a mnohým naopak způsobuje problémy v posteli. „Jako terapeut jsem měl spoustu pacientů, kteří neměli pozitivní zkušenosti s marihuanou,“ varuje doktor Kerner.

Jedincům, jimž droga nepůsobí příjemné stavy a reagují na ni špatně obecně, naopak při sexuálních aktivitách víc ubližuje než pomáhá.

Komentáře