Ilustrační snímek Zdroj: PIXABAY

Znáte to, vyjdete ven nenalíčená, nic moc oblečená, ale přesto z vás většina mužů nespustí zrak. Říkáte si, zda vám na hlavě nepřistálo něco z ptačího pozadí nebo zda nemáte někde na obličeji flek od oběda. Doma zjistíte, že se vám nic takového naštěstí nestalo. Na druhou stranu si vzpomeňte na dny, kdy se cítíte maximálně sexy, vezmete si na sebe nový trendy kousek, make-upem zakryjete nedostatky v obličeji, ale nevšimne si vás ani žebrák na ulici. Jak je to možné? Přečtěte si, jak dokáže ovulace zatočit s naším vzhledem a zároveň s mužskou populací.

Co se děje v těle ženy při ovulaci?

Ovulace je několikadenní „plodné“ období menstruačního cyklu, které probíhá zhruba v jeho polovině. Jde o proces, kdy se z vaječníku ženy uvolňuje zralé vajíčko a putuje směrem k děloze. Pokud bude mít v tuto dobu žena pohlavní styk a její vajíčko se ve správnou dobu potká se spermií, pravděpodobnost otěhotnění je vysoká.

V průběhu ovulace je žena přitažlivější, proč?

Na základě mnoha výzkumů je dokázané, že příroda ženě v její plodné dny přidává na přitažlivosti z jednoho prostého důvodu. Aby k sobě „přitáhla“ potencionálního otce svého dítěte.

V době ovulace, kdy se hladina ženského hormonu estrogenu v krvi dostane na nejvyšší hranici, dochází k mnoha viditelným i méně viditelným změnám ve tváři a na těle každé ženy. Její rysy v obličeji se zjemní, rty se prokrví, pokožka se výrazně zlepší a rozjasní se její odstín. Ňadra a ušní boltce jsou symetričtější a poměr pas a boky daleko výraznější. Z ženy se tak nevědomky stává terč pohledů „chtivých samců“ – mužů. Vědci také tvrdí, že se v plodných dnech mění její hlas a vůně, které jsou pro muže dalším signálem k tomu, že žena je ve fázi „hledání“ a mají zaútočit.

Důkazem toho jsou rozdílné názory na fotografie dobrovolnic, které se nechaly vyfotit v době ovulace a mimo ni. Dotazovaní, kteří neměli informace o tom, která z dvou fotografií je kdy pořízená, se z 60 % shodli, že atraktivnější jsou pro ně právě ženy ve fázi plodnosti.

Vůně plodnosti

Studie českých vědců z Univerzity Karlovy zjistily, že se v průběhu menstruačního cyklu nemění jen proporce a vzhled žen, ale také jejich tělesný pach. Na základě odpovědí dotazovaných mužů, kteří se výzkumu účastnili, se potvrdilo, že aroma žen v době ovulace přitahuje jejich pozornost a voní jim daleko více, než ve zbytku menstruačního cyklu. Zjednodušeně lze říci, že jakmile každé mužské pohlaví ucítí váš ovulační tělesný parfém, zvýší se mu hladina testosteronu v krvi a zároveň jeho libido. V té době tedy zůstaňte raději doma, ať vás nepřekvapí útok sexuchtivých samců, kteří si vás „vyčmuchají“ a budou chtít za každou cenu oplodnit.

Žena touží být podvědomě atraktivnější a žádanější

Aniž bychom si to my ženy uvědomovaly, v průběhu ovulace máme tendence být vyzývavější a smyslnější. Volíme výraznější make-up, vybíráme si odvážnější oblečení a více se zdobíme šperky a módními doplňky. Na opačné pohlaví tedy působíme nejen plodnějším vzhledem daným přírodou, ale také vlastním přičiněním. Podvědomě toužíme být žádanější i přes to, že máme doma milujícího partnera.

Příroda je zodpovědná za nevěru

Je dokázané, že ženy ve svých plodných dnech více navštěvují společenské akce a touží po pozornosti. Častěji flirtují a používají laciné „balící techniky“, jako je hraní si s vlasy, mrkání, špulení rtů apod. Celkově se cítí přitažlivější a mívají mnohem větší chuť na sex. Jejich erotické představy se promítají nejen do myšlenek, ale také do snů. Studie také dokládají, že ženy nejčastěji podvádějí své partnery právě v době jejich ovulace. Pánové, podvede-li vás tedy vaše přítelkyně nebo manželka, první si zjistěte, zda náhodou neovulovala a pokud ano, pak obviňujte přírodu, že to takhle hloupě vymyslela.

Hledejte si partnera mimo své plodné dny

Pokud jste si našly svého milovaného v ovulační dny, počítejte s tím, že možná nakonec nebude ten pravý. V této době totiž jsou totiž vaše pudy nasměrované k potřebě stát se matkou a vy si hledáte muže se vzhledem „nadsamce“. Aby vám takový nadsamec poskytnul skvělý základ pro potenciální těhotenství, stejně jako je to jinde v přírodě, i vy koukáte po tom nejsilnějším a nejdrsnějším. Otočíte se tedy za svalovcem s hrubými rysy v obličeji, ze kterého doslova sálá testosteron. Ovulace vám mate smysly a mění vaše zaryté hodnoty o vzhledu a povaze budoucího partnera. Mimo plodné dny vás zajímají spíše jemnější a rodinnější typy mužů, a proto doporučujeme volit tyto dny k výběru toho pravého.

Komentáře