LIBEREC / Vaření jako takové se za poslední dobu změnilo obrovským způsobem, z pouhé povinnosti a nutnosti nasytit rodinu se u mnoha žen stalo vášní a koníčkem. Ženy vaří často a vaří rády, mnohdy experimentují nebo se inspirují v kuchařkách, na food festivalech, českých a zahraničních restauracích. Novou možností, kde čerpat originální recepty, jsou právě food blogy. Ty zakládají ženy, které stejně jako některé z Vás milují kouzlo gastronomie a vaření jim přináší potěšení.

Jak takový food blog založit nám zodpoví úspěšná blogerka Romana Motlová, kterou jsme mohli, spolu s jejími recepty, slyšet na rádiu Impuls.

Kdy a proč jste se rozhodla pro vlastní webové stránky – tzv. food blog?
Po dvou letech intenzivní aktivity v kuchyni a s plným rukávem receptů jsem konečně dospěla do fáze, že mít svůj vlastní food blog bude mým naplněním. Dalším důvodem byli mí známí, kteří mě žádali o recepty a tímto způsobem jsem je mohla nabídnout i jim.

Jak složité je blog založit a spravovat?
K založení je potřeba především odhodlání. Důležitým prvkem je samozřejmě programátor a grafik, kteří dají dohromady funkční část webu. Obsahovou část si tvoříte sami, je však nutné umět fotografovat a psát recepty tak, aby jim lidé porozuměli.

Co Vám tato činnost přinesla?
Především nové příležitosti – účast v rádiu, možnost kurzů vaření, setkání s úspěšnými lidmi a jiné.

Inspiraci k vytvoření vlastní stránky můžete hledat na jejím food blogu Na skok v kuchyni » nebo se podívejte na blogy dalších známých kuchařek, jako např. Menu domů, Kitchen story či Kublanka. Než se rozhodnete pro webovou stránku, nabízí se Vám možnost zkusit své schopnosti na Facebooku, kde si můžete osobní blog vytvořit zcela zdarma.

Čokoládový dort
Čokoládový dort Zdroj: naskokvkuchyni.cz

Jelikož žijeme v době sdílení všeho, co je na facebookových stránkách, můžete si velmi jednoduše a velmi brzy udělat velkou reklamu. Stačí jen uvařit něco opravdu originálního, skvěle nafotit a sdílet. Věřte, že pokud máte co nabídnout, Vaše jméno bude brzy na prvních místech všech soutěží o nejlepší český food blog.

Komentáře