PRAHA / Spát bez ošacení je v několika směrech zdravější než spát v pyžamu, košilce nebo spodním prádle. Nahý člověk podle odborníků spí jednoznačně lépe, samotný mozek tak lépe řídí teplotu těla a při nižších teplotách tělo hubne.

Partneři, kteří spí nazí, mají podle odborníků harmoničtější vztahy a muži i díky nižším teplotám kvalitnější spermie.

„Pokud člověk spí bez oblečení, jeho tělo snáze reguluje teplotu a spánek je tak několikanásobně kvalitnější. Pokud člověk spí oblečený, jeho tělo je více zahříváno, proto se pak hodně vrtí a otáčí se, poklidný spánek je víceméně narušený, vysvětluje odborník na spánek.

Když spíme bez ošacení, tělo musí několikanásobně zahřívat i chladnější vzduch ložnice, tím se vytváří takzvaný hnědý tuk a následně se odbouravá nezdravý tuk bílý.

„U mužů je pak spánek v nahotě velmi výhodný také kvůli samotné plodnosti. Pohlavní ústrojí muže se tak nepřehřívá a nedochází k poškození,“ tvrdí urolog.

Upnuté spodní díly pažama jsou také nebezpečné pro mnoho druhů bakterií. Nahota prospívá pohlavním orgánům a zdraví.

Nahá těla partnerského páru, která se k sobě při spaní tulí, produkují více oxytocinu, hormonu, který posiluje sblížení a citové propojení partnerů a ulevuje od každodenního stresu. Vztahy partnerů spících vedle sebe v nahotě jsou podle odborníků pevnější.

Komentáře