Andrej Babiš. Foto: Facebook.com / @andrejbabis

Praha – Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že firma Agrofert nemusí vracet dotace. Jde o 82 milionů eur. Důvodem je právní analýza Evropské komise, která není oficiální.

Proběhla schůzka premiéra Babiše s ministrem spravedlnosti Janem Kněžínkem, ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou a ministryní financí Alenou Schillerovou (všichni za ANO), informuje iRozhlas.cz.

Kněžínek uvedl, že právníci nevidí žádný důvod pro změnu současného znění zákona o střetu zájmů, podle kterého Babiš svůj majetek do svěřenského fondu převedl.

Jde-li o řádně fungující svěřenecký fond, potom je zajištěno, aby k žádnému střetu nedošlo… Správcem svěřeneckého fondu je třetí osoba a ta nese odpovědnost,“ uvedl na dotaz, zda je ošetřena i účast Babišovy ženy Moniky v orgánech svěřenského fondu.

Z POLITIKY

Z evropského nařízení, které vstoupilo v platnost 2. srpna, podle Dostálové vyplývá střet zájmu osob, které se podílejí na plnění rozpočtu unie. „A tam skutečně i v souladu s českými zákony nevyplývá žádná vazba na premiéra České republiky, protože premiér se nepodílí na žádném schvalování projektů, ani dotací, ani auditu, nebo finančních kontrolách,“ uvedla Dostálová.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře