Český premiér a předseda ANO Andrej Babiš. Foto: Facebook.com / @andrejbabis

Praha – Český premiér a lídr politického hnutí ANO Andrej Babiš v pátek novinářům řekl, že nikdy dobrovolně neopustí tento státní úřad.

Nikdy neodstoupím, nikdy. Ať si to všichni zapamatují: Nikdy!,“ řekl v souvislosti se skandálem, který vypukl v posledních dnech, a s požadavky jeho demise.Poděkoval za podporu prezidentovi republiky Miloši Zemanovi.

Prezident ve čtvrtek večer prohlásil ve vysílání pražské televizní stanice Barrandov, že znovu pověří Babiše složením vlády, pokud dolní sněmovna parlamentu na žádost opozice pošle nynější vládu do demise.

Z POLITIKY

V Česku již několik dní pokračuje skandál kolem šéfa vlády. Záminkou se k němu stala reportáž internetového portálu Seznam Zprávy, v níž se tvrdilo, že Babiš bránil policii v tom, aby vyslechla jeho 35letého syna z prvního manželství Andreje Babiše mladšího, nastrčeného majitele jeho firmy Čapí hnízdo, která získala podvodem dotace z fondů EU v částce dvou milionů eur. Babiš mladší reportérům řekl, že byl násilně odvezen na Krym jedním z pracovníků otcovy firmy.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE