Facebook zablokoval stránku Islám v ČR nechceme Foto: Screenshot Facebook

PRAHA / Iniciativa Martina Konvičky Islám v České republice nechceme (IVNČR) má opět trable. Facebook v pondělí 11. ledna zablokoval jejich stránku se 163 tisíci fanoušky. Lidé na sociálních sítích začínají diskutovat o cenzuře slova.

„Vážení čtenáři, Facebook nám právě zablokoval hlavní stránku se 163 tisíci příznivci. Zjišťujeme co se děje a pokoušíme se o obnovení,“ sdělila v pondělí iniciativa Islám v České republice nechceme (IVČRN) na svém webu.

Martin Konvička z iniciativy zablokování stránek na Facebooku serveru ZprávyEXtra.cz potvrdil s tím, že v této chvíli není zřejmé proč tomu tak je.

„Po odstranění německé facebookové stránky obsahující výpovědi přímých svědků a obětí silvestrovského sexuálního teroru, která měla 148.000 členů, je to další větší pokus o omezení svobody slova a znemožnění volného šíření informací v EU. S představiteli FB vedeme jednání a doufáme, že vše skončí návratem k původnímu stavu, stejně jako při předchozím takovém pokusu před několika lety,“ dodává iniciativa na svém webu.

K zablokování stránek IVNČR na Facebook nedošlo poprvé, k obdobnému případu došlo již v červnu minulého roku.

Komentáře