Sněmovna dnes ráno minutou ticha uctila památku obětí večerní tragédie v dole ČSM na Karvinsku, kde zemřelo 13 polských a českých horníků. Foto: Twitter.com

Praha – Poslanci Sněmovny zahájili jednání minutou ticha na památku obětí výbuchu v dole ČSM na Karvinsku. Zahájili také sbírku pro rodiny obětí. Informuje o tom portál iDnes.

Podle posledních informací po výbuchu metanu v dole zemřelo 13 horníků (dvanáct Poláků a jeden Čech). Nyní jsou v nemocnici tři horníci, jeden z nich je v kritickém stavu.

Je to opravdu velká tragédie,“ řekl na schůzi poslanec z ANO Josef Hájek.

SOUVISEJÍCÍ TÉMA: Počet obětí při výbuchu v dole u Karviné vzrostl na 13.
Tragédie v dole ČSM na Karvinsku, kde ve čtvrtek večer explodoval metan, má už 13 obětí. Další zranění se nachází v nemocnicích, někteří horníci na popáleninové klinice Fakultní nemocnice Ostrava.

Poprosil bych vás o minutu ticha a vzhledem k tomu, že řada hornických rodin ztratila svého tátu, tak za spolupráce s některými poslaneckými kluby vyhlásím na děti a pozůstalé sbírku,“ dodal Hájek.

Na místo tragédie už se vydal český premiér Andrej Babiš, informoval o tom na svém Facebooku. Připojil se k němu i jeho polský kolega Mateusz Morawiecki. Polský prezident Andrzej Duda vyhlásil smutek.

Výbuch v dole ČSM u Karviné

Okolo 17. hodiny v severní lokalitě dolu explodoval metan v hloubce 880 metrů, původně se mluvilo o pěti mrtvých hornicích, osm zmizelo a deset jich bylo zraněno. Stav jednoho horníka je kritický. Většina zraněných jsou občané Polska. V šachtě probíhá záchranná operace. Jsou odstraňovány závaly, pod kterými stále mohou být horníci.

PSALI JSME: 12 ze 13 obětí byli Poláci. Na OKD zaútočila polská strana, Čechy prý nezajímají životy
Kvůli výbuchu v dole ČSM, který patří společnosti OKD, kde zahynulo 13 horníků, z toho 12 Poláků, kritizoval české hornictví bývalý náměstek polského ministra hospodářství a bývalý senátor Jerzy Markowski. Kromě něho zaútočil na českou stranu i otec jedné z obětí. 

#cz.sputniknews.com,
(-red.)BEZ KOMENTÁŘE