Sdílejte
ČSSD logo Zdroj: ČSSD

PRAHA / ČSSD musí svému bývalému právníkovi Zdeňku Altnerovi vyplatit bezmála 340 miliónů korun za služby při zastupování strany ve sporu o budovu Lidového domu v Hybernské ulici v Praze, ten je současným sídlem politické strany ČSSD.

Rozhodl o tom ve čtvrtek 31. března Městský soud v Praze.

V roce 1997 uzavřela ČSSD mandátní smlouvu s právníkem Zdeňkem Altnerem, podle které měl Altner jako advokát poskytnout ČSSD právní pomoc v kauze Lidový dům s tím, že za tuto právní pomoc mu bude vyplacena smluvní odměna ve výši 10 procent z hodnoty Lidového domu, jestliže se podaří před soudy prosadit vlastnické právo ČSSD k tomuto majetku prostřednictvím společnosti Cíl. Tuto smlouvu za ČSSD tehdy dojednal tehdejší místopředseda Ivo Svoboda a za ČSSD ji podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman.

Kauza Altner je neblahým dědictvím

Kauza Altner je neblahým dědictvím z devadesátých let, se kterým se nyní ČSSD musí vypořádat. „Budeme postupovat v souladu se zákony naší země a s respektem k rozhodnutí soudu. Sociální demokracii čekají nyní závažná rozhodnutí, týkající se jejího hospodaření. Jsem ale přesvědčen, že se ČSSD dokáže s touto těžkou situací vyrovnat a bude nadále v zájmu občanů důsledně hájit sociálně demokratické hodnoty svobody a spravedlnosti. Ve více než 130 leté historii strany jsme už museli čelit mnohem větším rizikům a ohrožením, přesto je sociální demokraté dokázali pokaždé zvládnout a o to budeme s podporou našich členů a sympatizantů usilovat i nyní,“ uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

ČSSD se obrátí na Nejvyšší soud

ČSSD bude pravomocné rozhodnutí soudu podle informací redakce ZprávyExtra.cz respektovat. „Nicméně vyčkáme nyní doručení písemného vyhotovení uvedeného rozhodnutí, se kterým se podrobně seznámíme, a následně nepochybně využijeme všech opravných prostředků, které máme k dispozici, v první řadě dovolání k Nejvyššímu soudu ČR,“ uvedla v prohlášení politická strana ČSSD.

Komentáře