Twitter
Kandidát na prezidenta ČR pan Jiří Drahoš. Zdroj: @jiridrahos / Twitter.com *

Praha – Jiří Drahoš se vyjádřil k návrhu zdanění církevních restitucí, který včera řešili na mimořádné schůzi v Poslanecké sněmovně, jež byla svolaná z podnětu komunistické strany. Ve svém příspěvku na Twitteru vysvětlil komunistické vidění světa. Má podle vás senátor pravdu?

Komunistické vidění světa: ukradnou vám auto, odmontují z něj vše, co se dá prodat, zbytek nechají zrezivět, a když vám ho nedobrovolně vrátí, řeknou si ještě o darovací daň,“ napsal senátor na svém twitterovém učtu.

Drahoš dodal ke svému příspěvku tag #chucpe, což hebrejsky znamená specifický druh drzosti či opovážlivosti, ať v negativním nebo případně i pozitivním smyslu.

Poslanecká sněmovna včera posunula do závěrečného schvalování návrh poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by mohlo proběhnout ve druhé polovině ledna. Novela bude čelit ve sněmovním finále návrhu na zamítnutí, který podala TOP 09.

Zákon o restitucích byl zaveden již v roce 2012. Již tehdy však proti němu vystupovali představitelé ČSSD a KSČM. Dříve ale byla jakákoliv revize restitucí neproveditelná kvůli vládní účasti KDU-ČSL. Příležitost se objevila až teď, kdy KSČM drží svými hlasy vládu a lidovci se ocitli v opozici.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře