Sídliště Most - Chanov - vyloučená lokalita. Foto: Autor: Vladimir Beran – CC BY-SA | #commons.wikimedia.org

Most / Praha – Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) ve čtvrtek 21. února v rámci společného výjezdního zasedání výboru pro sociální politiku a výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR navštívila Severočeský Most. MPSV se na problematiku sociálně vyloučených lokalit zaměřuje dlouhodobě.

Již v září minulého roku proto, ve spolupráci s obcemi, neziskovými organizacemi a dotčenými ministerstvy vytvořilo 15 opatření pro boj proti obchodníkům s chudobou a zaměřilo se na revizi dávek na bydlení. Ministerstvo práce a sociálních věcí má připravenu revizi dávek na bydlení. Smyslem 15 opatření je pak celistvý přístup k problematice.

Potřebujeme například zajistit, aby děti z vyloučených lokalit zůstaly ve vzdělávacím systému, aktivizovat lidi ve vyloučených lokalitách v rámci sociální práce a zejména musíme zastavit neustálé narušování občanského soužití. Je potřeba vyřešit bytovou krizi či devastování bytů ve vyloučených lokalitách. Jsem proto ráda, že se nám poprvé daří spolupracovat i s dalšími resorty, zejména MMR, MPO, MZ a MŠMT,“ říká ministryně Jana Maláčová.

Ministryně navštívila Ústecký kraj od svého jmenování potřetí. Podle Jany Maláčové je velmi důležité jezdit do terénu a seznamovat se s regionálními problémy přímo na místě. MPSV si uvědomuje, že problémy se sociálním vyloučením neřeší jen Ústecký kraj. Ministryně proto postupně navštěvuje i další regiony. Vyloučené lokality jsou rozšířené po celé ČR, kromě Ústeckého se s nimi intenzivně potýká také Moravskoslezský kraj.

ČTĚTE TAKÉ

V minulém roce jsem proto navštívila Karvinou a Bohumín. S jednotlivými představiteli jednám také osobně v Praze. Naposledy jsem komunikovala s 1. náměstkem hejtmana Ústeckého kraje, panem Martinem Klikou nebo se senátorkou Alenou Dernerovou či primátorem města Most,“ dodává ministryně.

#mpsv.cz, (-red.)

BEZ KOMENTÁŘE