Sdílejte
Europoslanec Miloslav Ransdorf Zdroj: ransdorfmiloslav.cz

PRAHA / Europoslanec Miloslav Ransdorf (KSČM), kterého v pátek 22. ledna kolem 12 hodiny převezli v bezvědomí do nemocnice, zemřel. Zprávu o úmrtí Miloslava Ransdorfa redakci ZprávyExtra.cz potvrdil důvěryhodný zdroj z blízkého europoslancova prostředí.

Podle důvěryhodného zdroje redakce měla být příčinou úmrtí Miloslava Ransdorfa mozková příhoda.

Europoslance v pátek převezli do pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM), kde byl následně hospitalizován.

Podle mluvčí pražských záchranářů Jiřiny Ernestové, měl být pacient převezen do IKEMu v bezvědomí, s tím, že nepotvrdila, že se jedná o europoslance.

Miloslav Ransdorf se narodil 15. února 1953 v Rakovníku, byl český komunistický politik, filozof a historik. Od roku 2004 do své smrti byl poslancem Evropského parlamentu. V letech 1996 až 2004 zasedal v dolní komoře českého parlamentu. Mezi roky 1990 až 1992 působil jako poslanec Federálního shromáždění.

Během veřejného života byl Ransdorf spojen s několika kauzami, jednou z nichž se 3. prosince 2015 stalo zadržení ve švýcarské bance pro podezření z majetkového trestného činu.

Komentáře