Sdílejte
Ministr financí Andrej Babiš s rodinou Zdroj: Twitter

PRAHA / Ministr financí Andrej Babiš (ANO) ve středu 23. března v odpoledních hodinách ve Sněmovně vysvětloval okolnosti dotací farmy Čapí Hnízdo. Farma Čapí hnízdo získala z fondů Evropské unie několik desítek milionů korun za prozatím nejasných okolností. Farma Čapí hnízdo podle slov Babiše dostala dotace z fondů Evropské unie v době, kdy ji vlastnily jeho děti a bratr jeho družky.

Podle ministra financí Andreje Babiše jsou projednávané údajné problémy kolem farmy Čapí hnízdo jen pouhou a vykonstruovanou pseudo kauzou, která má za úkol odstranit jeho samotného z politické scény.

To, že je kauza Čapí hnízdo vykonstruovaná podpořil svým tvrzením, že jsou některá česká média zmanipulována, mezi která podle jeho slov patří ČT24, Novinky.cz a další, a dodal, že vydávají informace často zkreslené, vyňaté z kontextu a také lživé.

Svou řeč započal Andrej Babiš tím, že mu Čapí hnízdo nikdy nepatřilo. Společnost Agrofert byla prý jen strategickým partnerem.

V závěru svého projevu se Andrej Babiš dostal k vlastnictví Čapího hnízda během získání dotace z fondů Evropské unie. Řekl, že farmu Čapí hnízdo vlastnily jeho děti a bratr jeho družky a že během získání dotace nedošlo k žádnému podvodu.

„Dotace byla přidělena podle platných pravidel. Nespáchal jsem žádný dotační podvod,“ řekl Andrej Babiš. Jména akcionářů Čapího hnízda dříve nechtěl prozradit, neboť, jak řekl, nechtěl ohrozit své děti. „Proto jsem se ne vždy vyjadřoval správně, nemohl jsem říci pravdu, toto přece musí každý rodič pochopit,“ snažil se vysvětlit Andrej Babiš.

Komentáře