Monika a Andrej Babišovi. CC BY-SA 4.0 / David Sedlecký / Monika Babišová a Andrej Babiš 2015 (cropped photo))

PrahaAndrej Babiš se rozhodl nejet na bezpečnostní konferenci v Mnichově, které se zúčastnili přední mezinárodní politici a diplomati. Českou republiku zastupuje ministr zahraničí Tomáš Petříček. Český premiér dal přednost dovolené s rodinou a lyžování.

View this post on Instagram

Není ještě malo opaleny???🥵😎🤔👺 #skiing #holiday #sun #mountains #courchevel

A post shared by Mona (@monikababisova) on

#Instagram/monikababisova


Portál Echo24.cz připomíná, že dříve Babiš sám kritizoval svého předchůdce na postu předsedy vlády Bohuslava Sobotku. Ten kvůli sjezdu strany ČSSD se nezúčastnil neformálního setkání státníků během summitu EU, což Babiš považoval za důležité.

Účast na summitu EU je jednou z mála povinností, které premiér Sobotka skutečně má. Jinak nemá úplně nabitou agendu krom vedení jednání vlády a teď nově i ministerstva průmyslu. A přesto místo hájení českých zájmů a jednání o kvótách, brexitu a migraci dá přednost volbě své vlastní osoby na politickém sjezdu,“ řekl tehdy Babiš.

Není to poprvé, kdy Babiš čelí kritice, když dává přednost příjemnějším věcem před službou státu. Po dvou letech v Poslanecké sněmovně si současný premiér jel zalyžovat místo zasedání v Poslanecké sněmovně, čímž vyvolal kritiku bývalého předsedy TOP 09Miroslava Kalouska. Předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura připomněl, že ples ve Vídni upoutal Babišovu pozornost více než interpelace.

Echo24.cz zdůrazňuje, že Babiš se neúčastní zejména interpelací, během kterých musí vysvětlovat kroky vlády. Před necelým měsícem před nimi dal přednost návštěvě ekonomického fóra v Davosu, označil ho za nejvýznamnější světové setkání státníků a byznysmenů, kterého je důležité zúčastnit.

ČTĚTE TAKÉ

Loni český premiér také vynechal druhé kolo státních voleb, aby odjel s dcerou do Španělska. Kritika ze strany opozice na sebe nenechala dlouho čekat.

#cz.sputniknews.com,
(-red.
)

BEZ KOMENTÁŘE