Miroslav Kalousek. Foto: @kalousek.miroslav | facebook.com

Praha – Český ministr zahraničí Tomáš Petříček dnes se zúčastnil jednání se svými kolegy ze zemí NATO v Bruselu a sdílel na svém twitterovém učtu několik příspěvků s tagem #WeAreNATO. Kvůli jednomu prohlášení však na ministra zaútočil Miroslav Kalousek. Podle něho slova Petříčka totiž neodpovídají činům.

NATO zůstává naší nejdůležitější bezpečnostní zárukou a jedním z jejích pilířů jsou #USA. Je ale nezbytné, abychom jako spojenci nesli rovnocenné břímě nejen v poskytování lidských zdrojů, ale také finance,“ napsal #WeAreNATO

Toto prohlášení nenechalo chladným bývalého předsedu TOP 09 Miroslava Kalouseka. Podle něho slova ministra zahraničí jsou v rozporu s činy.

„Tesat do kamene, pane ministře, máte pravdu. A teď k činům: Návrh rozpočtu na rok 2019 popírá Vaše slova. Prosadíte korekci? Když neprosadíte, rezignujete? Pokud neprosadíte a nerezignujete, tak jste jenom neškodný „žvatla“ a raději mlčte,“ napsal.

Z POLITIKY

Kalousek přednedávnem prohlásil, že je těžko akceptovatelné, že v návrhu státního rozpočtu na příští rok výdaje na obranu činí pouze 1,2 % HDP, i když dlouhodobý závazek České republiky jsou 2 %.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

Komentáře