© Sputnik / Eduard Erben

Praha – Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na svém Twitteru fotografii se zajímavým popiskem. Český politik uvádí, že se s ním chtěla vyfotit zaměstnankyně Sněmovny, aby tak ostatní přesvědčila o tom, že není rasista.

Tak mě dnes oslovila paní, co pracuje ve Sněmovně, s tím, že se chce se mnou vyfotit a abych fotku zveřejnil, aby lidi věděli, že nejsem žádný rasista, jak o mně lžou novináři a různí aktivisté, protože mě zná a ví, jaký ve skutečnosti jsem 🙂 Dík moc a přeji ať se ve všem daří!“ stojí v popisku u fotografie.

Tímto příspěvkem český politik rozpoutal obří diskuzi na sociální síti. A většina jeho sledujících mu to dala pořádně znát. Pod příspěvkem se totiž objevilo velké množství nesouhlasných a urážlivých komentářů.

My víme, že nejste rasista, pane předsedo @tomio_cz. Jen vyčůránek, který vycítil u rasistů značný volební potenciál,“ stálo v jednom z komentářů.

Zdroj: Twitter.com

I další komentář se nesl v urážejícím duchu. „Nejen že jste, ale ještě jste úřední dobytek,“ napsal jeden z uživatelů, který ke svému komentáři připojil také fotografii článku z novin, v němž Okamura uráží reportérku Respektu.

Tak mě dneska oslovila paní‘ nebo to bylo spíš,paní, pojďte se se mnou vyfotit za litra pro mé naivní voliče‘,“ pustil se do Okamury další z uživatelů Twitteru.

ČTĚTE TAKÉ

Okamura je český politik a podnikatel Česko-japonského původu. Sám se k otázce rasismu často vyjadřuje, jelikož bývá nařčen z toho, že sám je rasistou. Předseda hnutí SPD však několikrát uvedl, že on sám se s rasismem musel potýkat celý život.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE