Stovky Komunisků demonstrují na Václavském náměstí v Praze. Foto: CC BY-SA 2.5 / Che / KSCM

Praha – Stovky komunistů v reflexních vestách budou protestovat proti cenám bydlení, vody, elektřiny či plynu. Akce proběhne na Václavském náměstí v Praze koncem ledna. Komunisté se inspirovali protesty ve Francii. Informuje o tom portál Lidovky.cz.

Demonstraci, která se bude konat v sobotu 26. ledna odpoledne, pořádá KSČM společně s Odborovým sdružením Čech, Moravy a Slezska, Komunistickým svazem mládeže a organizacemi Spojenectví práce a solidarity a Levicový klub žen.

Nikdo jiný to za nás neudělá. Máme dost zvyšování nákladů na bydlení!“ hlásají organizátoři.

Kromě vysokých nájmů v Praze a zdražujících hypoték se jim nelíbí také zvyšující se ceny za energie.

K rostoucímu nájemnému se od začátku roku přidává zdražení komodit, které mají na bydlení výrazný vliv, jako je plyn, elektřina, teplo a do jisté míry vodné a stočné,“ uvedl tajemník pražské buňky KSČM Viktor Pázler.

ČTĚTE TAKÉ

Organizátoři také účastníky akce vyzývají, aby si vzali reflexní vesty. Ty se staly známé díky kdy rozsáhlým protestům proti rostoucím cenám pohonných hmot a bydlení ve Francii na konci minulého roku.

Nezastíráme, že je tam určitá inspirace,“ připouští tajemník pražských komunistů.


PSALI JSME: Demonstrace žlutých vest v Paříži proti nárůstu cen na pohonné hmoty
Ve Francii se koná v pořadí již osmá demonstrace žlutých vest. Akce žlutých vest, které dne 17. listopadu začaly jako protest proti zvyšování cen za benzín, vyústily v demonstrace, jejichž účastníci vyjadřují znepokojení nad sociální situací v zemi. 


#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE