Na snímku Miloslav Rozner(SPD) a europoslanec Tomáš Zdechovský na schůzce v Českých Budějovicích. Foto: zdechovsky.eu

České Budějovice / Praha / Brusel – Lidovci získali velikou posilu pro volby do Evropského parlamentu v květnu 2019. Bude za ně kandidovat známý jihočeský poslanec Miloslav Rozner z SPD, který ze strany Tomia Okamury dnes oficiálně vystoupil a stal se členem KDU-ČSL.

S Mílou se znám už dlouhá léta, protože jsem velkým fanouškem skupiny Argema. Nedávno jsme spolu na pivu zabrousili do našeho programu a zjistili, že tam najdeme řadu společných témat,“ komentoval přestup Miloslava Roznera europoslanec Tomáš Zdechovský.

Shodneme se například v oblasti rodinné politiky, kde už SPD převzala dlouhodobý program lidovců, ale hlavně v oblasti kultury,“ říká dále Zdechovský, který přechod od SPD ke KDU-ČSL s Miloslavem Roznerem domluvil při své nedávné návštěvě Českých Budějovic. Konečné rozhodnutí však padlo až dnes. Postup ještě musí schválit Celostátní konference KDU-ČSL.

Není pochyb, že jsem výrazným poslancem, lidé mě znají, proto si možná myslím, že budu mít u lidovců větší šanci uspět,“ říká Rozner, který se domnívá, že v SPD a v českém parlamentu zastává jen pseudofunkce. Proto by dle svých slov rád více zamakal, protože kultura podle něho velmi upadá nejen v České republice, ale právě i v Evropském parlamentu.

Na snímku Miloslav Rozner(SPD) a europoslanec Tomáš Zdechovský na schůzce v Českých Budějovicích. Foto: zdechovsky.eu*

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční v květnu 2019. KDU-ČSL v posledních volbách získala 3 mandáty a v následujících volbách lidovci věří, že by i za přispění populárního Miloslava Roznera mohli volby vyhrát a získat mandátů minimálně sedm.


PSALI JSME: Europoslanec Tomáš Zdechovský podal návrh Evropské komisi, aby prověřila dotaci 100 000 000 pro pekárnu Andreje Babiše


Nutno zmínit na závěr, že se samozřejmě jednalo žertík na Apríla ze strany pana europoslance Zdechovského. 🙂

Po zveřejnění tohoto článku, jsme do naší redakce obdrželi hned několik mailových sdělení rozzuřených čtenářů, kteří nepochopili skutečnost, že se jednalo o „APRÍL“ samozřejmě žert k 1. dubnu!

Politik pan Miroslav Rozner, zůstává i nadále u SPD a skutečně nepřechází k Lidovecké KDU-ČSL a není jejich legitimním členem!! Navíc, ani NEkandiduje do evropského parlamentu.

Jitka Fialová,
(red.)

BEZ KOMENTÁŘE