Premier ČR Andrej Babiš. Foto: Facebook.com / @AndrejBabis | official site

Praha / Česko / EU – Mluvčí Evropské lidové strany (EPP) v rozhovoru pro český deník FORUM 24 uvedl, že jeho strana je znepokojena politickým vývojem v České republice. Upozornil, že si Babiš své impérium vybudoval za evropské peníze, dotace však budou muset vracet čeští občané.

Mluvčí EPP Lopez de Pablo v komentáři pro FORUM 24 promluvil o tom, jak nejsilnější frakce evropského parlamentu nahlíží na politickou situaci v České republice. Podle něj český premiér Andrej Babiš ohrožuje českou demokracii.

Evropská lidová strana je silně znepokojena politickým vývojem v České republice a vnímá rizika, která pro demokratické fungování země představuje Babišova vláda,“ řekl Lopez de Pablo.

Podle něj problém nepředstavuje pouze střet zájmů Babiše, ale kumulace ekonomické, politické a mediální moci. Přestože se Babiš často snaží dělat z EU obětního beránka, své impérium vybudoval za evropské peníze. Za neoprávněné dotace však budou muset platit Češi.

Svoje impérium si buduje z evropských peněz. Bohužel vzhledem k výsledkům probíhajícího vyšetřování je už nyní jasné, že to budou čeští občané, kdo zaplatí cenu za kumulaci politické, ekonomické a mediální moci pana Babiše,“ upozornil europoslanec.

ČTĚTE TAKÉ

Evropská komise dříve zastavila dotace pro holding Agrofert.

V prosinci Evropský parlament schválil usnesení, které vyzývá Komisi k přijetí kroků ve věci možného střetu zájmů Babiše. Za usnesení hlasovalo 434 europoslanců, proti bylo 64 a hlasování se zdrželo 47 členů EP.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE