Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. © Foto: Facebook/Jiří Ovčáček

Praha – Hradní tiskový mluvčí Jiří Ovčáček opět bojuje proti dezinformacím v českých médiích. O kauze zdraví prezidenta Miloše Zemana a dotěrnosti českých novinářů informuje Ovčáček na svém Facebooku.

Celá dnešní kauza kolem prezidenta Miloše Zemana začala okolo dnešní jedné hodiny odpoledne, kdy Jiří Ovčáček na Facebooku zveřejnil první příspěvek, ke kterému přidává fotografie konverzace s novinářem ze Seznam Zprávy Radkem Nohlem, který žádá o reakci, jestli pan prezident podstoupil nějaká vyšetření, která doporučil znalec Pavel Šlampa.

‪Redakce Seznam Zprávy vyrazila na pomoc lháři Bartíkovi a dezinformačními metodami se snaží zpochybnit zdraví pana…

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne Pondělí 18. února 2019

Celý příběh pokračoval okolo 15. hodiny, kdy prezidentův mluvčí zveřejnil odkaz na článek portálu Aktuálně, ve kterém se uvádí, že soudní lékař Pavel Šlampa doporučil Zemanovi důkladnější prohlídku. Lékař byl vyzván policií ke sporu mezi Zemanem a brněnským radním Svatoplukem Bartíkem. Ovčáček tento článek okomentoval následně: „Další prasácká dezinformace. Ukazuje se, jakých prolhaných špinavostí jsou schopna mainstreamová média.

‪Další prasácká dezinformace. Ukazuje se, jakých prolhaných špinavostí jsou schopna mainstreamová média.

Zveřejnil(a) Jiří Ovčáček dne Pondělí 18. února 2019

O chvíli později Jiří Ovčáček zveřejnil poslední dílek odpoledního příběhu o umu a způsobech českých novinářů.

Jak zjistily v uplynulých hodinách dobře informované zdroje, někteří mainstreamoví novináři trpí rakovinou duše,“ přidal v posledním příspěvku hradní mluvčí.

Z POLITIKY – ČTĚTE TAKÉ

Kauzu o Zemanově rakovině 7. listopadu 2017 rozpoutal brněnský radní Svatopluk Bartík, který na Facebooku napsal, že Zeman trpí rakovinou, má metastázy na více místech a podle Bartíka mu mělo zbývat tři až sedm měsíců. Miloš Zeman tehdy na Bartíka podal trestní oznámení.

#cz.sputniknews.com,
(-red.)

BEZ KOMENTÁŘE