Na snímku Tomio Okamura (SPD) Foto: © AFP 2018 / Krystof Hofman / #cz.sputniknews.com

Praha – Předseda SPD Tomio Okamura připomněl 80. výročí Mnichovské dohody a porovnal tehdejší nátlak na zemi s tím, kterému čelí dnes. Podle něho v dnešním neomarxistickém globálním světovém řádu není místo ani pro samostatnou Českou republiku ani pro český národ.

Místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura připomněl na svém Facebooku 80. výročí kapitulace Československé republiky před diktátem Anglie, Francie, Itálie a Německa.

Přijetí takzvané Mnichovské dohody znamenalo začátek plné podřízenosti Československa nadnárodnímu řízení a rezignaci na hájení vlastní suverenity. Tento stav trvá dosud. Kapitulace Československa byla vyvolána potřebou otevřít Německu prostor pro expanzi na východ a nasměřovat jeho budoucí agresi směrem na tehdejší Sovětský svaz. Nebýt tohoto zájmu, tak existovaly ve spolupráci Francie, Anglie, Československa a Sovětského svazu všechny vojenské předpoklady k zastavení agrese Německa a pádu Hitlerovi diktatury už v roce 1938,“ napsal.

Podle Okamury, se země měla bránit, protože v září 1938 mobilizovala na svoji obranu přes milion mužů a armáda ČSR patřila k nejlépe vybaveným armádám Evropy, jejíž hodnotu výrazně zvyšoval, byť nedokončený, systém opevnění.

Lidé chtěli bojovat za svou republiku. Přes pozdější kapitulaci se v září 1938 na českých hranicích střílelo. Probíhal zde boj se sudetoněmeckými teroristy podporovanými jednotkami německých ozbrojených sil. Při obraně hranic padlo v těchto bojích téměř sto příslušníků armády a stráže obrany státu. Patří jim v těchto dnech naše pietní vzpomínka a uznání za statečnost,“ dodal.

Lídr SPD slíbil, že na nejbližším jednání sněmovny hnutí požádá Poslaneckou sněmovnu o uctění památky všech, kdo tehdy padl za obranu státu minutou ticha.

Jak uvádí Okamura, země je dnes vystavena podobnému nátlaku, kterému čelila v roce 1938.

Má postupně rezignovat na zbytek suverenity a zmizet v multikulturním projektu islamizované Evropské unie. Válka v tomto zájmu se dnes nevede vojenskými prostředky, ale pomocí vytvářených humanitárních krizí s asistencí mezinárodně propojených a nadnárodně řízených neziskových organizací. V roce 1938 Československo kapitulovalo. Dnes to nesmíme připustit,“ varoval.


NÁZOR: Schwarzenberg poplival nejdůležitější svátek Česka. Kvůli syrským sirotkům
Praha – Nemáte co slavit, holoto. Karel Schwarzenberg urazil Českou republiku kvůli manipulaci se syrskými sirotky. 

Nemáme kam ustoupit. V neomarxistickém, globálním světovém řádu není místo ani pro samostatnou Českou republiku ani pro náš národ,“ uzavřel.

#cz.sputniknews.com,
(red.)

Komentáře