Ex prezident republiky Václav Klaus, ilustrační snímek Archiv redakce | internet

Praha – Bývalý prezident drsně kritizoval chování a politiku českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Dokonce uvedl, proč je v Babišové vládě, informovaly dnes Parlamentní listy.

Portál uvádí slova Václava Klause: „Vždy jsme byli odmocnina politiky Evropské unie nebo přesněji Německa. Ale co dělá Petříček se svými pochvalami banderovcům a přijímáním Krymských Tatarů… A co pan prezident přidává slovy, že chce pozvat nového venezuelského kvazi prezidenta, to jsou, myslím, naprosté hlouposti, které bychom snad jako rozumní lidé a rozumná země po sto letech existence dělat neměli.

Bývalý prezident uvedl, že podle něj Petříček ve vládě maximálně provokuje iracionálními výkony a tím demonstruje jen slabost premiéra Babiše.

ČTĚTE TAKÉ

Myslím, že ten Pocheho maňásek je ve vládě jen proto, aby maximálně provokoval naprosto iracionálními výkony ministra zahraničí. Myslím, že se tím jenom má pořád demonstrovat slabost pozice premiéra Babiše. A zdá se, že on bude tak dlouho napínat tětivu luku…“ dodává portál slova Klause.

#cz.sputniknews.com,
(-red.). if.

Komentáře