Prezident ČR Miloš zeman. Foto: © Sputnik / Aleksey Nikolskyi

Praha – Policie odkládá trestní oznámení českého prezidenta Miloše Zemana na brněnského politika z hnutí Žít Brno Svatopluka Bartíka, kteří tvrdil, že Zeman má rakovinu. Informoval o tom portál Lidovky.cz.

Bylo vydáno usnesení o odložení věci. Policejní orgán dospěl k závěru, že ve věci nejde o podezření z trestného činu, a není namístě věc vyřídit jinak,“ potvrdil Lidovkám brněnský žalobce Arne Nekula, který práci policie dozoroval.

Bartík v loňském listopadu na svůj facebookový profil napsal, že Zeman trpí rakovinou a zbývá mu maximálně sedm měsíců života. Stalo se to během volební kampaně. Hrad a Zemanův lékař jeho slova popřeli, na Bartíka bylo podáno trestní oznámení a žaloba na ochranu osobnosti.

Policie zahájila vyšetřování, minulou středu však kauzu odložila. Nekula vysvětlil, že pokud jde o pomluvu, absentuje subjektivní stránka trestného činu v podobě zlého úmyslu. Co se týče poškozování cizích práv, ani tu prý Bartíka není za co stíhat, protože Zeman byl znovu zvolen a žádné jiné následky nebyly.

ČTĚTE TAKÉ

Na informace o odložení trestního oznámení už zareagoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Proti usnesení podáváme stížnost,“ napsal v reakci pro Deník N Ovčáček.

Komentáře