Eva Michaláková s dětmi Zdroj: Twitter

PRAHA / V sobotu 16. ledna se od 13. hodin uskuteční v Praze na Malé Straně demonstrace proti norskému úřadu Barnevernet. Tato protestní akce je součástí celosvětových demonstrací, kterých se od začátku letošního roku zúčastnilo přes 13 tisíc lidí.

„Protesty začaly přímo v norském Oslu a pokračují napříč nejen evropskými státy. Protestuje se také v Americe a Indii. Jedná se o dosud největší demonstrace proti norskému systému odebírání dětí. Další protesty se plánují na červen a tlak se bude dále stupňovat,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se osobně zúčastní sobotní demonstrace v Praze.

Případ odebraných dětí Evy Michalákové bude znovu řešit Evropský parlament
Europoslanec Zdechovský informoval, že v posledních měsících jsou postupně předvoláváni norští diplomaté v zemích střední a východní Evropy, ale i v Indii nebo Turecku, aby vysvětlili další a další případy, které se tomu Evy Michalákové podobají.

Na jaře tak bude Petiční výbor Evropského parlamentu (PETI) projednávat petici občanů Evropské unie proti adopci dětí Evy Michalákové. Evropský parlament například bude zajímat, proč norské úřady omezily styk dětí s matkou a čím je pro své děti Eva Michaláková natolik nebezpečná, že se o své děti nemůže starat.

Příběh Michalákové znají po celém světě

Zdechovský s týmem dobrovolníků zmapoval další desítky případů rodin, které postihl stejný osud jako Evu Michalákovou a zveřejnili je na webu Stopbarnevernet.com. O příběhu Evy Michalákové navíc v současné době vzniká několik dokumentů v České republice, Norsku nebo Polsku.

Plánované demonstrace

16.1. Praha / Česká republika
17.1. Dillí / Indie
30.1. Varšava / Polsko

Komentáře